HD Yusuf Yusuf (Yerli Film)

Yusuf Yusuf (Yerli Film)

Yusuf, Ankara'nın bağrından kopmuş bir dolmuş şoförüdür. Çocukluğundan beri arabalara olan merakı onu modifiye tutkunu haline getirmiştir. Yolda dolmuşa binmek isteyen Papaz dahil kimseyi es geçmez. Dolmuşta aldığı papaz görünümlü kişi aslında o gün şehre gelen Papa'ya suikast düzenleyecek olan bir militandır. Tesadüfe bakın ki bu militanın adı da Yusuf'tur. Bir Yusuf can almak için uğraşırken, diğer Yusuf can kurtarmak için çabalayacaktır. Dolmuştaki diğer yolcular da Yusuf Yusuf demesinde ne desin artık!

Yapımcılığını Süreç Film, Ali Gündoğdu’nun üstlendiği filmin yönetmeni ise “Sağ Salim”in de yazarı ve yönetmeni olan Ersoy Güler üstlenmektedir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin senarist ve yönetmeni Ersoy Güler'i televizyondaki dizilerin yanısıra ilgiyle karşılanan "Sağ Salim" serisinin yönetmeni olarak da tanıyoruz.

  Burak Satıbol ve Ali Sunal'ı bu filmle birlikte ilk kez bir sinema filminin başrollerinde izliyoruz.

  Burak Satıbol verdiği bir röportajda çekimlerde karşılaştıkları zorlukları aktarıyor: "Minibüs sahneleri zordu. Sıcakta Ankara’da cam pencere klima kapalı bir şekilde saatlerce çalışmak zordu. Bir çekim sırasında minibüs hareket halinde iken kapısı açıldı. Düşme tehlikesi atlattım."

  Filmin çekimleri Ankara'da tamanlandı.

  Filmde Ankaralı bir dolmuş şoförünü canlandıran Ali Sunal, rolü için üç gün boyunca dolmuş şoförlerinden ders almış. Oyuncu çekimlerden önce üç gün boyunca düzenli olarak dolmuşla yolculuk ettiğini ve şoförlerin davranışlarını gözlemlediğini belirtmiş.

  Diğer Adları:

  Yusuf ve Yusuf

  Yayın Tarihi:

  26 Aralık 2014

  Senaryo:

  Ersoy Güler

  Yapım Şirketi:

  Süreç Film

  Box Office:

  Seyirci: 862.751 Hasılat: 9.137.047,00 TL (10 Hafta)

  Yorumlar (225)