HD Yeni Dünya (Yerli Film)

Yeni Dünya (Yerli Film)

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya'nın başrollüğünü Soner rolüyle üstlendiği 2015 yapımı olan Türk dram filmi Yeni Dünya. Bir ailenin yaşadığı sıkıntıları konu edinen bu filmde Soner, bir çocuk babasıdır ve bu çocuğu Down Sendromludur. Küçük bir köyde yaşamlarını zorla sürdürmeye çalışan bu aile, bu şekilde yaşanamayacağını düşünür ve İstanbul'a yeni hayat kurmak için gelir. Büyük hayaller ile İstanbul'a taşınan Soner ve ailesinin tek geliri devlet tarafından aldıkları maaştır. Ancak bu maaş karınlarını doyurmaya bile yetmemektedir. Aile zaman geçtikçe yaşadıkları yerdeki hayat ile İstanbul'daki hayatın birbirinden farksız hatta ve hatta İstanbul'daki hayatın daha zor olduğunu anlayacaklardır.

Filmin en iyi tarafı, filmden elde edilen hasılat direkt olarak Down Sendromlular Derneği'ne gönderilecektir. Filmdeki karakterleye göz atacak olursak; en ünlü diyebileceğimiz oyuncu Erkan Petekkaya'dır. Erkan Petekkaya hakkında şu şekilde bilgi verirsek tanımanız daha kolay olacaktır. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisindeki Ali Kaptan rolü, Dila Hanım dizisinden Rıza Bey ve Paramparça dizisinden de Cihan olarak örnekler verdiğimizde Erkan Petekkaya'yı tanımanız çok zor olmayacaktır. Petekkaya'nın yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda Cenan Çamyurdu, Sinem Soner ve Volga Surgu gibi aktörler de yer alıyor. Filmin biraz arka planına göz attığımızda ise yönetmenliğini ve senaryosunu Caner Erzincan'ın üstlendiğini görüyoruz. Caner Erzincan'ın ikinci filmi olan bu film 2015'in 6 Mart'ında vizyona girdi. Erzincan'ın daha önce Mar filminde yapımcılık ve yönetmenlik yaptığı bilgisini de verebiliriz. Film ne kadar düşük bütçeyle çekilse de gelirinin güzel yerlere ulaşması bu filmin izlenesi bir film olduğunu gösteriyor aslında.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Yeni dünya, genç yönetmen Caner Erzincan'ın Mar adındaki filminin ardından çektiği ikinci uzun metrajlı film olmaz özelliği taşıyor.

  Başrollerini Ercan Petekkaya ve Şükran Ovalı'nın paylaştığı filmde, ikiliye down sendromlu Soner Erzincan eşlik ediyor. Türkiye'de ilk defa down sendromlu bir oyunculuk performansına ev sahipliği yapan filmde başrolde yer alan Soner Erzincan, aynı zamanda yönetmen Caner Erzincan'ın kardeşi.

  Yayın Tarihi:

  06 Mart 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Caner Erzincan

  Yapım Şirketi:

  FG Medya Prodüksiyon

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 2 Hafta / Seyirci: 11.348 / Hasılat: 110.247,21 TL (Türkiye)

  Etiketler

  :

  Resimler

  "Yeni Dünya (Yerli Film)" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (6)