1080p Yarının Sınırında – Edge Of Tomorrow

Yarının Sınırında – Edge Of Tomorrow

FilmCuk 'tan pazartesi sendromuna özel büyük sürpriz.! Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014) Türkçe Dublajı çıktı.!

İnsanlık, Mimics olarak bilinen bir uzaylı ırkı ile savaş halindedir ve Çavuş Bill Cage (Tom Cruise), birden rütbesi düşürülene, sonrasında intihar görevinden hallice bir görev için eğitimiz ve malzemesiz bırakılana kadar savaş günü görmemiş bir memurdur. Cage dakikalar içerisinde öldürülür, kendisi ile birlikte bir Alpha götürebilmiştir.

Ancak imkansız bir şekilde berbat günün başlangıcına uyanmakta ve tekrar tekrar savaşmak ve ölmek zorundadır. Uzaylı ile kurduğu direkt fiziksel kontakt, aynı vahşi savaşı sil baştan yaşaması için kendisini zaman döngüsüne atmıştır.Ancak her bir geçişte Cage daha sert, daha akıllı olmakta ve ilerleyen bir beceri ile Mimicleri öldürebilmektedir, Dünya’daki en iyi Mimic avcısı olan Özel Güçler savaşçısı Rita Vrataski (Emily Blunt) ise yanındadır. Cage ve Rita uzaylılara karşı savaş verirken, savaşı tekrarlayan herkes, uzaylı saldırganları ekarte etmek ve Dünya’yı kurtarmanın anahtarını bulma fırsatı haline gelmektedir.

Yarının Sınırında - Edge of Tomorrow (2014) adlı yabancı film Tek Parça Full HD, Türkçe, Türkçe Dublaj, Görüntü kalitesi olarak 360p,480p,720p,1080p gibi seçenekler ile farklı player ve alternatifler ile eklenmiştir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  'Yarının Sınırında', Japon yazar Hiroshi Sakurazaka'nın 'All You Need is Kill' adlı kısa romanından beyazperdeye uyarlandı.

  Tom Cruise canlandırdığı Cage karakterini hakiki bir anti-kahraman olarak nitelendirip ezik bir asker karakterini canlandırmanın kendisi için son derece keyifli bir tecrübe olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Cage karakterini oynamak gerçekten eğlenceliydi. Orduda çalışmasına rağmen, aslen asker değil; savaşta bile yaptığı tek şey konuşan idarecilerin sözcüsü olmak. Kahramanlıkla uzaktan yakından ilgisi yok. Aslında, ona isteksiz bir kahraman bile denilemez; savaştan kaçmak için her şeyi söyleyebilecek bir korkak o. Ve şimdi bu kanlı muharebeyi tekrar tekrar yaşamak zorunda. Ne zaman uyansa, en büyük kabusu yeniden başlıyor.”

  Filmin yapımcılarından Jeffrey Silver, filmin senaryosunu şu ana dek savaşla ilgili okuduğu en orijinal senaryo olduğunu dile getiriyor ve başkarakter Cage'in içerisinde bulunduğu zaman döngüsünü, aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda olması fikrini çok sevdiğini belirtiyor.

  Filmin başkarakteri Bill Cage rolü için ilk düşünülen oyuncu Brad Pitt olsa da daha sonra Tom Cruise ile anlaşılmış. Tom Cruise, yer aldığı bir diğer film Oblivion'ın çekimleri bittikten bir hafta sonra bu filmin ön hazırlık çalışmalarına başlamış.

  Rita Vrataski rolü için düşünülen isimlerden biri de son dönemin parlayan isimlerinden Bérénice Bejo.

  Filmin hikayesi Londra, Paris, Fransa sahilleri ve kırsalında hayat buluyor. Çekimler, Warner Bros.'un yakın zamanda yenilenen Leavesden Stüdyoları'nda gerçekleştirildi. Film aynı zamanda yenilenmiş stüdyoda çekilen ilk film olma özelliğine sahip.

  Filmdeki önemli karakterlerden biri de savaşlardaki başarılarından dolayı kahraman olarak görülen ve medya tarafından 'Verdun Meleği' olarak anılan Rita. Emily Blunt'ın hayat verdiği Rita, başkarakter Cage'in zorlu savaşındaki en büyük yardımcısı, cesur bir kadın kahraman. Filmin yönetmeni Liman, güçlü kadın karakterlere ilgi duyduğunu ve şu ana kadar yaptığı filmlerdeki en güçlü kadının Rita olduğunu belirtiyor. Liman, Emily Blunt'ın da karakterine müthiş bir güç kattığını ve en az Rita kadar savaşçı olduğunu ekliyor.

  Yayın Tarihi:

  06 Haziran 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Christopher McQuarrie, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, Hiroshi Sakurazaka

  Ödüller:

  11 ödül & 34 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Warner Bros., Village Roadshow Pictures, RatPac-Dune Entertainment

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 9 Hafta / Seyirci: 417.164 / Hasılat: 4.921.059,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (12)