Yarım – The Half (Yerli Film)

Yarım – The Half (Yerli Film)

Ülkemizde sinema türünün en yoğun olduğu Dram türündeki filmler son zamanlarda sinema salonlarını süslemektedir. Bu Dram türündeki filmlerden biri de Yarım “The Half” filmidir.
2016 Türkiye yapımı olan filmin vizyon tarihi 06 Mayıs 2016’dır. 98 dakika süren ve Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç tarafından yapılan filmin aynı zamanda yönetmeni de kendisidir. Özge Aras ile kaleme aldığı Yarım filmini çok başarılı bir şekilde yapan Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç, muhteşem bir performans sergilemiştir.
Başrollerinde Ece Tatay , Hülya Böcekli , Ahmet Kaynak , Gözde Okur ve Serhat Yiğit’in başrollerini paylaştığı The Half filminin konusu veya özeti şöyle;
Henüz ömrünün baharında olan 15 yaşındaki Fidan adlı genç kız, çobanlık yapıyor. Doğu’daki bir dağ köyünde sefalet içerisinde babası ve iki kardeşiyle yaşam süren Fidan, babası tarafından henüz tanımadıkları bir aileye gelin verilir. Fidanın babası, kızının daha kötü bir hayatı olamaz düşüncesiyle kızını para karşılığında verir. Fidanı gelin almaya gelen aile Ege bölgesinde yaşamaktadır. Aile damadı yanlarına almadan gelmiştir. Fidan ise çok heyecanlıdır ve ilk kez uzun yolculuğa çıkar. Neyse ki yolculuk biter ve kocası olan Salih isimli zeka gerisi bir adamla tanışır. Yaş olarak 35 yaşında olan Salih, zeka olarak Fidan’dan daha küçüktür.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorumlar (4)