1080p X-Men: Geçmiş Günler Gelecek

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek

Yakın gelecekte mutantlar kamplara hapsedilmiş durumdadırlar. Sentinel'ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Bunu değiştirmenin tek yolu zamanda yolculuk yapmaktan geçiyor.

Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Planları Sentinel'lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine kuruludur. Wolverine (Hugh Jackman), kendi kendini iyileştirebildiğinden zamanda yolculuğun onda yol açabileceği yan etkiler yok olacaktır. Bu yüzden Wolverine'i Kitty Pryde'ın da yardımıyla geçmişe gönderirler. Amaçları, Trask Industries'in deneyler sonucu ürettiği Sentinel'lerin yapım aşamasına engel olmak. Acaba bu konuda başarılı olabilecekler midir?


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Marvel'ın bu kez zamanda yolculuk eden süperkahramanlarının hikayesi için bazı filmlerden ilham alınmış. Yapımcı Simon Kinberg, temel ilham kaynaklarının Terminator, Back to the Future ve Looper gibi filmler olduğunu belirtti.

  Filmin isminin "Days of Future Past" olarak belirlenmesi, daha önceki X-Men filmleriyle arasındaki bağı canlı tutma amacıyla yapılmış; böylece X-Men: First Class ile başlayan seri yeniden başlatılacakmış. Filmdeki zaman yolculuğuysa, serinin diğer filmlerindeki kimi karakterlerin geri dönmesini sağlamış.

  X-Men: Days of Future Past'ın konusu bir zaman yolculuğu çerçevesinde oluşuyor. Bu sayede daha önce Magneto ve Profesör X karakterlerine hayat veren Ian McKellen ve Patrick Stewart'ı bir kez daha rollerinde izleme şansı bulacağız. Bunun yanı sıra hikayede karakterlerin gençliğinin yer alması nedeniyle Michael Fassbender ve James McAvoy'u da bu rollerde izleyeceğiz. Bir daha Magneto ve Profesör X'ı canlandırmayacağını düşünen Ian McKellen ve Patrick Stewart için bu film tam anlamıyla bir sürpriz olmuş. Aynı karakterlerin gençliklerini canlandıran Michael Fassbender ve James McAvoy ile birlikte çalışmayı ise benzersiz bir heyecan olarak nitelendiriyorlar.

  X-Men: First Class filmindeki cameo rolünü de sayarsak bu film, Hugh Jackman'ın Logan/Wolverine'i canlandırdığı yedinci film olacak. Bu aynı zamanda -Samuel L. Jackson altı filmde canlandırdığı Nick Fury rolünün ardından- Hugh Jackman'ın bir sinema filminde bir çizgi roman karakterini en fazla canlandıran oyuncu olma rekorunu da devam ettirmesi anlamına geliyor. Jackman aynı zamanda tüm X-Men serilerinde yer almış tek aktör.

  Filmin yönetmenlik koltuğu için düşünülen isim Matthew Vaughn'dı, ancak anlaşmazlıklar sonucu teklifi reddetti. Onun yerine ilk iki filmin yapımcısı ve yönetmeni Bryan Singer'la anlaşıldı.

  Yönetmen Bryan Singer Quicksilver karakterinin sahnelerini saniyede 3600 kare çeken özel bir kamerayla filme almış. Bu normalde saniyede 24 kare olan hız standartının 150 katına çıkılması anlamına geliyor.

  Diğer Adları:

  X-Men: Days of Future Past

  Yayın Tarihi:

  23 Mayıs 2014

  Senaryo:

  Matthew Vaughn, Jane Goldman, Simon Kinberg, John Byrne

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 13 ödül & 41 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Twentieth Century Fox Film Corporation, Marvel Entertainment, TSG Entertainment

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 2 Hafta / Seyirci: 344.979 / Hasılat: 4.110.216,05 TL (Türkiye)

  Yorumlar (7)