HD Vay Başıma Gelenler (Yerli Film)

Vay Başıma Gelenler (Yerli Film)

Her genç gibi zengin olup yaşadıkları zorlu İstanbul hayatından “yırtma” hayalleri kuran Murat (Hüsnü Şenlendirici) ve Meto (Metin Keçeci) adlı iki canciğer arkadaş, paraya en çok sıkıştıkları anda para kokusu aldıkları Bergama’ya giderler ve orada hiç de hesaba katmadıkları maceralara atılırlar. İkisi de hayta, bir baltaya sap olamamış tipler olmasına rağmen, Murat, arkadaşından daha öte, bir de kötü alışkanlığa sahiptir. Birkaç yıl önce babasını kaybeden Murat, bu kaybının acısıyla isyankâr bir genç olmuş, kumar gibi kirli bir işe bulaşıp, borç batağına saplanmıştır. Metin ise sevdiği kızla evlenmek üzeredir; ancak parasızlıktan ötürü nasıl düğün yapacağını Murat’la birlikte kara kara düşünmektedir. İki genç, bir taraftan çakma işporta malı satmaktan, şans oyunları oynamaya, at yarışları nda tüyo verip kupon doldurmaya kadar birçok sözüm ona “iş” dalında para kazanıp borçlarını ödemeye ve para biriktirmeye çalışırlarken, diğer taraftan Murat, kumar borcu yüzünden sürekli peşinde olan kumarhaneci Organik Rıfat’a (Levent İnanır), elinde avucunda ne varsa kaptırmıştır. Hiç hesapta olmayan dedesi (Sinan Bengier) ile ansızın tanışan Murat,zengin olma hayaliyle Bergama’ya sürüklenir; fakat hayatının tamamen değişeceğinin henüz farkında değildir.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin çekimlerine İzmir’in Bergama ilçesinde başlandı.

  Bu film, dünya çapında tanınan klarnet virtözü Hüsnü Şenlendirici'nin ilk sinema filmi. Şenlendirici'nin filmde klarnet çaldığı sahneler de mevcut. Projeye katılımı ve filmin Bergama'da çekilmesi konusunda Şenlendirici "Benim memleketimde benden habersiz böyle bir şey olup içinde olmasaydım çok alınırdım. Projede olmaktan mutluyum" sözlerini kullanmıştı.

  Daha önce çektiği tv dizileriyle bilinen Semra Dündar, çekimlerin yapıldığı Bergama yöresi için "...burası UNESCO’ nun aday listesinde yer alıyor. Ancak, bu süreçte özellikle bu kentte yaşayan herkesin konuyla ilgili farkındalığının ve bilincinin artırılmasına yönelik gerçekleştirilecek eğitim çalışmaları oldukça önemli. Biz de çekeceğimiz filmde bu konuyu ele aldık..." yorumunda bulunmuştu.

  Yayın Tarihi:

  4 Ekim 2013 (Türkiye)

  Senaryo:

  Semra Dündar

  Yapım Şirketi:

  Kült Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 11 Hafta / Seyirci: 201.220 / Hasılat: 1.897.479,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (2)