1080p Uyumsuz 3: Yandaş Bölüm 1

Uyumsuz 3: Yandaş Bölüm 1

2014 yapımı olan Uyumsuz (Divergent) filmi ile başlayan Uyumsuz Serisi filmleri 2015'te vizyona giren Kuralsız (Insurgent) filmi ile devam etti. Ve Uyumsuz Serisinin devamı şeklinde olan Yandaş Bölüm 1 (Allegiant) filmi, bu serinin üçüncü filmi olarak vizyona girmeye hazırlanıyor. Bölüm 1 ve Bölüm 2 olarak ayrılan bu filmde, Bölüm 2'nin vizyon tarihi henüz açıklanmazken 2017 yılında vizyona gireceği belirtildi.

Filmin konusu hakkında detaylı bir bilgi olmasa da, serinin ilk filmi olan Divergent'ten önceki yaşanan olayları anlatıldığı bilinmekte. Filmin başrol karakterleri olan Tris ve Tobias, bilinmeyen dünyaya geçiş yaparlar ve kimsenin bilmediği bir mekan ile karşı karşıya kalırlar.

Veronica Roth tarafın yazılan Uyumsuzlar serisi 3 kitaptan oluşmaktadır. Ancak işin içine maddiyat girdiği için yapım şirketleri daha çok para kazanmak için Yandaş filmini iki bölüm olarak yayınlama kararı aldılar. Lionsgate şirketi adına yapımcılığın Lucy Fisher ve Douglas Wick ikilisi tarafından üstlenildiği Uyumsuz Serisi Yandaş Bölüm 1 filminin vizyon tarihi 2016 yılının 18 Mart'ı olarak belirlendi. Filmin senaristlik koltuğu ise oldukça kalabalık Akiva Goldsman, Stephen Chbosky, Brian Duffield ve Bill Collage'ın yanı sıra Adam Cooper' da filmin senaristliğini üstlenen isimler arasında yer alıyor. Filmin yönetmenliğinde ise serinin 2. filmi olan Kuralsız filminin de yönetmenliğini yapan Robert Schwentke yer alıyor. The Divergent Series Allegiant filmi Amerika ile Türkiye'de aynı günde vizyona sunulacak.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin çekimleri 22 Ağustos 2015 tarihinde tamamlandı.

  Film Uyumsuz Serisi'nin 3'cü bölümü.

  4 numaranın çocuk olarak gözüktüğü serideki tek film.

  Filmin sloganı ' Dünyanda ki sınırlarını fethet.' - 'Break the boundaries of your world.'

  Diğer Adları:

  The Divergent Series: Allegiant, Allegiant Part 1, Allegiant Part I

  Yayın Tarihi:

  18 Mart 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Akiva Goldsman, Stephen Chbosky, Brian Duffield, Bill Collage, Adam Cooper

  Ödüller:

  1 Ödül & 5 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Lionsgate, Red Wagon Entertainment, Summit Entertainment

  Bütçe:

  $110.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 222.457 / Hasılat: 2.642.937,08 TL (Türkiye)

  Yorumlar (13)