HD Unutursam Fısılda (Yerli Film)

Unutursam Fısılda (Yerli Film)

Çağan Irmak’ın “Unutursam Fısılda” adlı filminin çekimleri İzmir'de yapıldı. Film, Tarık ile kurduğu hayallerinin peşinden İstanbul’a giden genç kasabalı Ayperi’nin şöhret yıllarını, hayalleri için ayrıldığı kasabaya uzun yıllar sonra dönüşünü ve geçmişiyle hesaplaşmasını konu alıyor.

Bir döneme damga vuran şarkıların sesi Hümeyra Ayperi karakterini canlandıracak. Ayperi'nin gençlik yıllarını ise başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah oynayacak. Ayperi’nin hayatına ve hayallerine yön veren müzisyen Tarık karakterinde ise Mehmet Günsür’ü izleyeceğiz. Kerem Bürsin ise Erhan rolüyle Türkiye'de ilk kez sinemayı deneyecek.

Küçük bir kasabada kalbinin en derinine sakladığı hayalleri, Tarık’a duyduğu aşkla ortaya çıkaran Ayperi, İstanbul’da ulaşacağı şöhret yolunda da yalnız kalmıyor.

Bir zamanlar duvarını süslediği posterler, satır satır okuduğu müzik dergileri ve büyük bir hayranlıkla dinlediği plaklar artık hep Ayperi’dir. Kendisinden uzak gördüğü ama içten içe imrendiği müzik ve şöhret dolu hayat, Ayperi’nin güçlü sesi, Tarık’ın besteleri, Erhan’ın desteğiyle gerçeğe dönüşür.

Çekimleri 50 üzerinde mekanda gerçekleştirilen Unutursam Fısılda, Çağan Irmak'ın bugüne dek çektiği en yüksek bütçeli prodüksiyona sahip. Işıl Yücesoy, daha önce yönetmen Çağan Irmak ile "Çemberimde Gül Oya", "Yol Arkadaşım" ve “Prensesin Uykusu” adlı yapımlarda beraber çalışmıştı.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Çekimleri 50 üzerinde mekanda gerçekleştirilen Unutursam Fısılda, Çağan Irmak'ın bugüne dek çektiği en yüksek bütçeli prodüksiyona sahip.

  Işıl Yücesoy,daha önce yönetmen Çağan Irmak ile "Çemberimde Gül Oya", "Yol Arkadaşım" ve “Prensesin Uykusu” adlı yapımlarda beraber çalışmıştı.

  Zeynep Farah Abdullah'ın canlandırdığı Ayperi karakterinin sahne performansının işlendiği sahnelerde 30 farklı dekor kuruldu. Filmin üç dakikalık bir sekansı içinse 20 farklı kostümün göründüğü özel klipler hazırlandı.

  Filmde başkarakterlerinin şöhret yolculuğundaki önemli duraklardan biri Unkapanı Plakçılar Çarşısı. 70'li yıllarda geçen film için, mekanda titiz çalışmalar yürütüldü ve o dönemin afiş ve kıyafetleriyle Çarşı 70'li yıllara geri döndü.

  Filmin çekimleri Ödemiş'in Birgi mahallesi ve İstanbul'da gerçekleştirildi.

  Yayın Tarihi:

  29 Ekim 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Çağan Irmak

  Yapım Şirketi:

  TAFF Yapım

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 26 Hafta / Seyirci: 1.719.661 / Hasılat: 18.810.372,76 TL (Türkiye)

  Yorumlar (87)