HD The Judge – Yargıç

The Judge – Yargıç

Film, Downey'in canlandıracağı başarılı bir avukatın, annesinin cenazesi için memleketine dönmesinden sonra yaşananları anlatacak. Babasıyla arasının pek de iyi olmadığı avukat, Alzheimer hastası babasının, annesinin ölümüyle bir bağlantısının olup olmadığını araştırırken, unuttuğu kökleriyle de tekrar karşılaşacak. 2013'te çekimlerine başlanan film, 2014 Ekim ayında vizyona girecek.

Hank Palmer parlak bir kariyeri olan, Chicago'da yaşayan bir avukattır. Önemli bir davasının arifesinde, annesinin kaybettiğinin haberini alır. Babasıyla çok uzun zamandır görüşmeyen Hank, aileden iletişimde olduğu tek insanı da kaybetmiştir. Üstelik doğup, büyüdüğü Carlinville kasabasından başka kimseyle de görüşmemiştir. Annesinin cenazesi için geri dönen Hank'ı, burada cenaze töreninden daha fazlası beklemektedir. Pek de sıcak karşılanmadığı kasabadan bir an önce uzaklaşmaya çalışırken kendisini, 42 yıllık yargıç olan babasını savunmak üzere mahkemede bulur.

David Dobkin'in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Robert Duvall ve Vera Farmiga bulunuyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin başrol oyuncusu ve yönetici yapımcısı olan Robert Downey Jr. hikayenin sevdiği yanının yüzleşme anlayışı olduğunu belirtip ekliyor: “Bu hikayenin beğendiğim yanı, inanılmaz yüzleşme anlayışı; evden uzaklaşan bu adamın, yıllarca görmezden geldiği her şeyle aynı anda yüzleşmek üzere geri dönmek zorunda kalışı. Başarısızlıklar ve başarılar, bunu göremeseler ya da itiraf edemeseler bile, birbirine bu kadar benzeyen insanlar tarafından nasıl bu kadar farklı algılanabilir? Ayrıca, hikaye pek çok sürpriz, manevra ve mizah içeriyor. Bu film bana klasik sinemacılık olarak kabul ettiğim şeyin 21. yüzyıl versiyonu gibi geliyor gerçekten.”

  Robert Downey Jr. ve eşi Susan Downey kısa süre önce kendi yapım şirketleri olan Team Downey'i kurdular. Yargıç filmi bu şirketten çıkan ilk film olma özelliğini taşıyor. Susan Downey bu durumla ilgili şu sözleri dile getiriyor: “Robert’la birlikte çıkış filmimiz olarak gelişim aşamasında olan pek çok projeyi değerlendirdik. Bu film aslında biraz radarın altından uçuyordu. Sadece müthiş bir senaryoya sahipse yapacağınız türde bir filmdi… ve buna sahipti”

  Filmin yönetmeni Dobkin, Hank Palmer rolünün Robert Downey'nin düşünülerek yazıldığını açıkladı. Dobkin ve Downey bir yıl önce tanışıp iyi anlaşan bir ikili olmuşlar. Bu film yönetmenin zihninde şekillenmeye başlarken Robert Downey her aşamasında başrol için düşündüğü isim olmuş.

  Jack Nicholson ve Tommy Lee Jones, Robert Duvall'ın canlandırdığı baba karakteri için düşünülen isimler arasındaydı.

  Filmin çekimleri Amerika'nın Massachusetts eyaletinin farklı şehirlerinde gerçekleştirildi.

  Yayın Tarihi:

  17 Ekim 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Nick Schenk, Bill Dubuque, David Dobkin, Nick Schenk

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 3 ödül & 8 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Warner Bros., Big Kid Pictures, Team Downey

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?