1080p The BFG – The Big Friendly Giant

The BFG – The Big Friendly Giant

Amerika ve İngiltere ortak yapımı olarak vizyona sunulan The Big Friendly Giant filmi, son zamanların en iyi animasyon filmi olarak seyircisiyle buluşmaya geliyor.

Devler, tüm çocuklar tarafından korku salmış olan cavanarlardır. Çünkü devler çocukları yemeleriyle meşhurdur. Çocuk yaşta ve yetim olan Sophie, lakabı İyi Kalpli Koca Adam olan bir dev tarafından kaçılır. Devler genel olarak kötü olarak tanınır ancak bu koca adam diğerlerinin aksine çok iyi huylu bir devdir. Koca adam yalnız bir devdir ve Sophie'yi kaçırmasının nedeni ise yalnızlığını gidermektir ve onun yanında olmasını istemesidir. Ancak olaylar günden güne kötü gider ve diğer devler Sophie'ye göz diker ve onu yemek isterler. Koca adam onu koruması gerecektir. Kraliçeden yardım istemek için macera dolu bir yola çıkarlar..

Roald Dahl'ın 1982 yılında yazdığı The BFG romanından sinemaya uyarlanan The Big Friendly Giant filminin vizyon tarihi 1 Temmuz 2016 olarak belirlendi. Steven Spielberg tarafından yönetmenliği ve yapımcılığı üstlenilen The BFG filminin senaryosunu ise Melissa Mathison ismi üstleniyor. Filmin diğer yapımcısı ise Frank Marshall'dır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  01 Temmuz 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Melissa Mathison

  Yapım Şirketi:

  Amblin Entertainment, Walt Disney Pictures, Walden Media

  Bütçe:

  140.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 1 Hafta,3 Gün / Seyirci: 78.555 / Hasılat: 952.234,14 TL (Türkiye)

  Yorumlar (10)