1080p Ters Yüz – Inside Out

Ters Yüz – Inside Out

Henüz daha çocuk yaşta olan Riley, Orta Batı'da bir ülkede yaşamaktadır. Babasının işi nedeniyle San Francisco'ya taşınmak zorunda kalan Riley ve ailesi, oraya uyum sağlamakta biraz güçlük çekeceklerdir. Ufacık bir çocuğu doğduğu ve büyümekte olduğu bir ülkeden çok farklı bir ülkeye taşınması onu nasıl olumsuz etkilemez ki ? San Francisco'ya alışmakta epey zorluk çekecektir Riley. İçindeki duyguları ona bu konu neler söyleyecek ki acaba ? Neşe duygusu ? Üzüntü duygusu ? Korku ve Öfke duygusu ? Daha çocuk yaşta olan Riley, farklı bir ülkeye taşındıktan sonra kendi içerisinde bir kaos yaşayacaktır. Bu kaostan en küçük hasarlarla kurtulması gerektiğini bilmektedir. Riley'in Neşe duygusu O'nu ayakta tutmaya yetecek midir ki ? Bunu filmi izledikten sonra hep birlikte göreceğiz.

Filmin grafiklerini ayarlanması ve gerekli eksiklerinin giderilmesi yaklaşım 5 ay kadar sürmüş ve filmin vizyon tarihi 19 Haziran olarak belirlenmiştir. 2015 yapımı olan Ters Yüz (Inside Out) bir Amerikan (ABD) filmidir. Pete Docter tarafından yönetilen, Michael Arndt senaryolanan ve Jonas Rivera tarafından yapımcılığı üstlenen Ters Yüz filmi, 130 dakika sürecince tüm izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatmayı amaç ediniyor. Aslında her filmin amacı seyircilerine izlediği videodan keyif aldırmak değil midir ? Filmi seslendirmesine baktığımızda Bill Hader, Amy Poehler, Lewis Black, Phyllis Smith isimlerinin yer aldığını görüyoruz. Ters Yüz (Inside Out) Filmi sitemize vizyona girdikten kısa bir süre sonra HD kalitede ve Türkçe Altyazılı olarak eklenecektir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmde başkarakterin dünyası için duygular büyük bir önem taşıyor. Yazarlar 27 farklı duygu üzerinde çalışmış ve sonunda beş duyguya (Neşe, Üzüntü, Nefret, Korku ve Öfke) odaklanılmasına karar verilmiş. Şaşkınlık, Onur ve Güven gibi bazı temel duygular ise kurguda kesilmiş.

  Filmin yönetmeni ve senaristlerinden biri olan Pete Docter, filmin ilham kaynağının kızının bir hayli hareketli geçen büyüme döneminde oluştuğunu belirtiyor. Film, Pete Docter'in Monsters, Inc. (2001) ve Up (2009)'ın ardından Pixar için yaptığı 3. uzun metrajlı film.

  Pixar Animasyon Stüdyoları'nın 15. uzun metrajlı filmi.

  Film diğer Pixar filmlerinde yer alan teknik kadronun yarısı olan yaklaşık 45 animasyon sanatçısından oluşan bir ekiple kotarıldı.

  Filmin orijinal seslendirme kadrosunda bulunan Phyllis Smith, Mindy Kaling, Bill Hader ve Rashida Jones daha önce The Office dizisinde de birlikte rol almışlardı.

  Filmin yapım tasarımcısı Ralph Eggleston, film için yaklaşık 5,5 yıl çalışmış. Bu Eggleston'un yer aldığı en zor yapım ve de üzerine en uzun süre çalıştığı filmmiş.

  Filmin senaryosu için Toy Story 3'ün senaristi Michael Arndt ile anlaşılmıştı ancak Arndt 2011'de projeyi bıraktı.

  Filmin ortak yönetmeni olan Ronaldo Del Carmen'in ilk yönetmenlik deneyimi.

  2016 Altın Küre Adaylıkları ve Ödülleri
  En İyi Animasyon - (Kazandı)

  2016 Oscar Adaylıkları
  En Orijinal Senaryo - Pete Docter, Meg LeFauve, Josh Cooley, Ronnie Del Carmen

  Yayın Tarihi:

  19 Haziran 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Pete Docter, Michael Arndt, Ronaldo Del Carmen

  Yapım Şirketi:

  Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 13 Hafta / Seyirci: 489.265 / Hasılat: 5.606.412,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (7)