1080p Terminatör 5: Yaradılış – Terminator 5: Genisys

Terminatör 5: Yaradılış – Terminator 5: Genisys

Terminatör filmi çoğu sinema severlerin gözdesidir. Aksiyon sevenlerin vazgeçilmezi olan Terminatör serisinden olan Genisys (Yaratılış) filmi 2015 yapımıdır. Filmin 4. serisinde Arnold Schwarzenegger ilginç bir şekilde seyircilerini şaşırtarak filmin oyuncu kadrosunda yer almamıştı. Bu filmde tekrar yerine oturan Schwarzenegger tekrar seyircisiyle kavuşuyor. Filmin konusuna değinecek olursak; John Connor, Çavuş Kyle Reese'i ve Sarah Connor'ı koruması için için geleceği koruma altına alması için görevlendirilir. Bunun için 1984 yılında gönderilen Connor, (Terminatör serisinin ilk filmi 1984 yılında çekilmiştir.) zamanda oluşan değişiklikler yüzünden geri dönmekte sıkıntı çekmektedir. Zamanda oluşan kırıklılar yüzünden Çavuş olan Reese ile Terminatör, geleceği tekrar başlatmak için görevlendirileceklerdir. Bakalım Terminatör ve Kyle Reese bu görevlerinde başarılı olabilecekler mi ?

Başarılı yönetmen olan Alan Taylor Terminator: Genisys filminde yer alırken, ünlü dizi Game Of Thrones dizisinin yönetmeliğini de üstlenmektedir. Daha önceki Terminatör serilerinin bazılarında yönetmenlik yapan James Cameron, Genisys (Yaratılış) filminin senaristlğini üstlenirken, yapımcılığınında da yer almaktadır. Terminatör filminin ne kadar başarılı ya da başarısız olacağını tartışmak çok gereksiz olacaktır diye düşünüyorum. 1984 yılından itibaren tüm aksiyon ve gerilim sevenlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Avusturya doğumlu olan ünlü oyuncu olan Arnold Schwarzenegger, filmin 4. serisinden sonra tekrar başrol koltuğunu üstlendi. Çavuş Reese rolünde Jai Courtney, Sarah Connor karakterini Emilia Clarke'i ve Tim rolünde ise Matt Smith yer alıyor. Ülkemizde 26 Haziran'da seyircisiyle buluşacak olan Terminator: Genisys, kendi ülkesinde şu günlerde vizyona girmek üzere. Henüz Imdb puanına sahip olan Genisys filminde 135 dakika boyunca nefes kesici dakikalar bizi bekliyor. Şimdiden tüm Terminatör sevenlere keyifli seyirler dilerim.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Terminatör: Genisys Terminatör serisinin beşinci filmi ve aynı zamanda henüz ayrıntıları netleşmeyen üçlemenin ilk halkası olarak izleyici karşısına çıkıyor.

  Arnold Schwarzenegger'in 12 yıl sonra yer aldığı ilk Terminatör filmi. Üçlemenin tüm filmlerinde başrolde izlediğimiz ünlü oyuncu, serinin dördüncü filmi Terminator Salvation (2009)'da yer almamış, onun yerine dijital bilgisayar grafiklerine yer verilmişti.

  Özel efekt sanatçısı Stan Winston'ın çizmiş olduğu Terminatör animatroniklerinin kullanılmadığı ilk Terminatör filmi. 2008'de hayatını kaybeden Schwarzenegger'ın yakın arkadaşı Stan Winston'ın yerine, eski çalışma arkadaşlarının kurduğu Legacy Effects efekt stüdyosuyla çalışıldı.

  Serinin 3. filminin ardından 12 yıl geçti ve başroldeki Schwarzenegger'in yaşının hikayeyle uyumlu hale getirilmesi merak edilen konulardan biriydi. Film ekibi ünlü aktörü CGI ile 30 yaş gençleştirmek yerine senaryoda değişiklik yapmaya karar verdi. Buna göre Terminatör androidleri, bünyelerinde bulunan insan dokuları sayesinde normal insanlar gibi yaşlanıyorlar. Rolü için saçları dahi boyanmayan Schwarzenegger kırlaşmış saçlarıyla izleyici karşısına çıkacak.

  3 boyutlu olarak sinemalarda gösterilecek ilk Terminatör filmi. Serinin tamamı dijital olarak çekilen ve anamorfik objektiflerle çekilen ilk filmi.

  Arnold Schwarzenegger çekimler başlamadan, 12 yıl önceki vücut ve kas ağırlığına ulaşmak için altı aydan uzun bir süre günde yaklaşık üç saat çalışmış.

  John Connor rolü için üzerinde durulan adaylarda Tom Hardy başı çekiyordu ancak ünlü aktör, James Cameron'ın Terminatör için ilham kaynağı olarak açıkladığı Mad Max serisinin yeni filmi Mad Max: Fury Road'da Max rolünün sahibi oldu.

  Çekimler 21 Nisan 2014'te New Orleans'ta başladı, 6 Ağustos'ta San Francisco'da son buldu.

  Filmde Arnold Schwarzenegger'in vücut dublörü olarak oyuncu ve vücut geliştiricisi Brett Azar rol alıyor. Yüzü post-prodüksiyon sürecinde Arnold Schwarzenegger'in yüzüyle değiştirilen oyuncu, kendi vücut geliştirme idolünün Schwarzenegger olduğunu açıkladı.

  Paramount Stüdyoları'nın gerçekleştirdiği ilk Terminatör filmi. İlk film The Terminator (1984) çekilmeden önce James Cameron stüdyoya teklif götürmüş ancak stüdyonun James Cameron'dan filmi başkasının yönetmesini istemesi üzerine anlaşılamamış.

  Diğer Adları:

  Terminatör 5: Genesis, Terminator 5: Genisys

  Yayın Tarihi:

  26 Haziran 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Laeta Kalogridis, Patrick Lussier, James Cameron, Gale Anne Hurd

  Yapım Şirketi:

  Paramount Pictures, Prime Focus, Prime Focus

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 9 Hafta / Seyirci: 481.477 / Hasılat: 5.802.966,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (27)