1080p Tatil Zamanı – Vacation

Tatil Zamanı – Vacation

Griswold ailesinin reisi yani babası olan Rusty, ailesiyle birlikte eğlenci bir tatil yapmanın planlarını sürdürüyor. Rusty, karısı Debbie, oğlu James ve diğer oğlu Kevin ile birlikte bir tatil yapmayı düşünmektedir. Ancak bu tatil sürpriz bir tatil olacak ve çok eğlenceli olacaktır. Rusty, babası Clark'ın yolundan gitmekte kararlıdır. Rusty'in planlamasıyla Griswold ailesi bir ülke seyahatine çıkar. Amerika'da yer alan Walley World'un yanı sıra Amerika'daki tüm eğlence merkezleri gezeceklerdir.

Felekten Bir Gece filmlerinde oyunculuk yapan Ed Helms ve Christina Applegate, Vacation (Tatil Zamanı) filminin başrollerini Rusty ve Debbie olarak üstlenmektedir. Filmin yönetmenlik saltanatında oturan John Francis Daley ve Jonathan M. Goldstein ikilisi aynı anda filmin senaristlik konumunda da yer almaktadır. New Line Cinema ile David Dobkin Pictures yapım şirketlerinin ortalaşa üstlendiği Vacation filmi 2015 yapımı Amerikan filmidir. 2015'in Ağustos'u olarak belirlenen vizyon tarihiyle seyircilerine aksiyon ve komedi dolu anlar yaşatmayı hedefliyor Tatil Zamanı filmi.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Daha önce çekilmiş tatil filmleri Vacation, European Vacation, Christmas Vacation ve Vegas Vacation'ın ardından gelen film, eski filmlere bir nevi uyarlama, devam ve yeni serinin ilk filmi olacak özellikler taşıyor.

  Griseolds ailesinin tatil maceralarını anlatan filmlerin sonuncusunun sinemalarda gösterilişinin üzerinden 18 yıl geçti. Son film 1997 yapımı Vegas Vacation filmiydi.

  Ed Helms dışında başrol için düşünülen isimler arasında Jason Sudeikis, Adam Sandler ve Michael Rosenbaum vardı.

  Ed Helms, Rusty Griswold karakterini canlandıracak 6. oyuncu oldu. Daha önceki filmlerde bu rolü sırtlamış oyuncular ise şu şekildeydi:

  Anthony Michael Hall (Vacation, 1983)
  Jason Lively (European Vacation, 1985)
  Johnny Galecki (Christmas Vacation, 1989)
  Ethan Embry (Vegas Vacation, 1997)

  John Francis Daley ve Jonathan M. Goldstein ikilisinin ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi.

  Yayın Tarihi:

  14 Ağustos 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Jonathan M. Goldstein, John Francis Daley, John Hughes

  Ödüller:

  1 ödül & 3 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  BenderSpink, David Dobkin Productions, New Line Cinema

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 3 Hafta / Seyirci: 25.434 / Hasılat: 318.929,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (5)