1080p Takip 3 – Taken 3

Takip 3 – Taken 3

Liam Neeson eski bir gizli operasyon ajanı Bryan Mills olarak karşımızda ve eski karısıyla bir araya gelme şansı karısının vahşice öldürülmesiyle kaybolmuş durumda. Tutuklanmak üzere iken öfkesine yenik düşer ve FBI, CIA, polis amansız bir şekilde onu takip etmeye başlar. Mills son kez “becerilerini” kullanarak gerçek katillere ulaşmaya çalışır. Ancak onun için anlamlı olan tek şeyi yani kızını korumalıdır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Başrol oyuncusu Liam Neeson, devam filmi konusunda kaygılarının yersiz olduğunu anlatıyor: “Üçüncü film için geri dönmek beni çok heyecanlandırdı ama daha fazla ne yapabiliriz diye düşündüm. Senaristlerimiz Luc Besson ve Robert Mark Kamen çok ilgi çekici bir hikaye ile geldiler.”

  Yönetmen Olivier Megaton, filmin yapısı hakkında şunları söylüyor: “Filmde aksiyon çoğalırken aynı oranda seyirciyi hazırlamalısınız. Bu yüzden karakterlerinizi başka bir yönde yapılandırmalısınız. Biraz karışık çünkü unsurlar kartopu yemiş etkisi yapıyor. Ve bu etki karakterlerin duygularını ve insani davranışlarını etkiliyor. İlk önce duygu türbülansının ortasında buluyoruz kendimizi, daha sonra aksiyon büyük bir tayfun gibi patlak veriyor. Bu iki element uyuşmalı ve bu zor bir süreç, adeta bir yemek tarifi. Her anını ayarlamalısınız. Aksiyon tufanı gelirken bunun farkında olmuyorsunuz çünkü o an duygusal kaosun içindesiniz. Sonra bir anda fiziksel bir kaosun içerisinde kalıyorsunuz."

  Filmin çekimleri 29 Mart 2014'te Los Angeles'ta başladı.

  Filmin çekimlerinin bir kısmı da, Luc Besson'un 2012'de filmi için yarattığı Saint-Denis şehrinin stüdyosunda yapılmıştır.

  Takip 3: Son Karşılaşma ile Takip serisi tamamlanıyor.

  Yönetmen Olivier Megaton, oturduğu yerden filmi yönetmek yerine oyuncularına direktifler veren ve kamera arkasında da aktif olan bir yönetmen. Megaton, isminin yazılı olduğu yönetmen sandalyesine filmin çekimleri boyunca bir kez dahi oturmadığını söyledi.

  Diğer Adları:

  Tak3n

  Yayın Tarihi:

  9 Ocak 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Luc Besson, Robert Mark Kamen, Luc Besson, Robert Mark Kamen

  Ödüller:

  2 Ödül & 2 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  EuropaCorp, M6 Films, Canal+

  Bütçe:

  $48.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 6 Hafta / Seyirci: 91.814 / Hasılat: 1.167.089,24 TL (Türkiye)

  Yorumlar (24)