1080p Sully

Sully

Hollywood’un star oyuncularından olan Tom Hanks’in muhteşem bir filmi ile karşınızdayız. Hanks’in Biyografi ve Dram türündeki Sully filmini sitemizde full HD ve 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.

Todd Komarnicki’nin kaleme aldığı, Clint Eastwood’in yönetmenliğini yaptığı 96 dakika süren 2016 ABD yapımı filmin başrollerinde usta oyuncu Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney, Autumn Reeser ile Sam Huntington oynuyor. 9 Eylül 2016’da vizyona giren filmin yapımcığını da Clint Eastwood ve Frank Marshall üstlendi.

Filmde Chesley B. Sullenberger, yani Sully karakterine can veren ünlü oyuncu Tom Hanks, US Airways'de görev yapan uzman bir pilotu canlandırıyor. 2009 yılında ABD’nin New York eyaleti Charlotte kentinden yapılan bir uçuş sırasında uçak bir kaz sürüsüne çarparak feci şekilde kaza geçirir. Uçakların motorlarını kaybeden pilot Sully ve yardımcısı Jeffrey Skiles (Aaron Eckhart), uçağı Hudson Nehrine indirmeyi başarır. Yolcular ve mürettebat dahil herkes kurtulmuştur. Kahraman pilotun bu fedakarlığını herkes takdire şayan görür. Ancak yetkililer bu pilotlar hakkında soruşturma başlatır .Sully ve yardımcısının işlerini kaybetme riski vardır.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Clint Eastwood ve Tom Hanks'in ilk işbirliğidir.

  Clint Eastwood neredeyse filmin tamamını ALEXA IMAX® 65mm kameralar ile çekti.

  96 dakika ile Clint Eastwood'un yönettiği en kısa filmdir.

  Clint Eastwood'un yönettiği 35. sinema filmidir.

  Chesley Sullenberger ve Jeffrey Zaslow tarafından yazılan "Highest Duty" adlı romandan beyazperde uyarlanmıştır. Chesley Sullenberger "Sully"nin kendisidir.

  Yayın Tarihi:

  9 Eylül 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Todd Komarnicki, Chesley Sullenberger

  Ödüller:

  2 Ödül & 1 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Flashlight Films, Kennedy/Marshall Company, The, Malpaso Productions

  Bütçe:

  60.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 8 Hafta / Seyirci: 172.969 / Hasılat: 2.502.716,00 TL (Türkiye)

  Etiketler

  :

  Yorumlar (4)