1080p Star Trek Sonsuzluk – Star Trek Beyond

Star Trek Sonsuzluk – Star Trek Beyond

Star Trek serisi 3 yıl aradan sonra kaldığı yerden devam ediyor. Sonsuzluk filmi ile 26 Ağustos'ta vizyona girmeye hazırlanan bu filmin başrol karakteri olan James T. Kirk rolünde Chris Pine ismi karşımıza çıkıyor. Amerikada 12 Mart'ta vizyona giren Star Trek 3 filmi ülkemizde bu kadar geç sinemalara gelmesi izleyicilerin oldukça yoğun eleştirisine madur kaldı. İlk filmi 2009 yılında vizyona girerken ikinci filmi ise 2013 yılında seyircisiyle buluştu. İlk iki filminden oldukça beğeniyi toplamıştı Star Trek.

Atılgan gemisinin yürekli mi yürekli cesur mu cesur mürettebatının yaşadığı aksiyonları konu ediniyor Star Trek serisinin son filmi olan Sonsuzluk. Filmin yönetmenliğini Justin Lin üstleniyor. Filmin senaristlik koltuğu ise oldukça kalabalık. Roberto Orci, Patrick McKay, John D. Payne ve Gene Roddenberry'in de aralarında bulunduğu bu dörtlü ekip filmin senaryosunda yer alıyor. UIP Türkiye tarafından Türk dağıtımcılığını üstlenilen bu film şimdiden izleyiciler için büyük bir merak duygusu oluşturdu.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Prömiyeri 20 Temmuz 2016'da, San Diego, Comic-Con'da, açık hava ve canlı orkestra eşliğinde yapıldı.

  Kirk ve ekibi 966 gün uzakta kalır. Senarist Simon Pegg'in açıklamasına göre bu sayı efsanevi Star Trek dizisinin ilk defa yayınlanma tarihi olan 1966'ya bir göndermedir.

  Temel çekimler 25 Haziran 2015'de Vancouver'da ve Kanada'da başladı. Seul, ve Dubai'de de ek çekimler yapıldı. Çekimler 15 Ekim 2015'de bitti.

  J.J. Abrams Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor filmi ile meşgul olduğu için 3. filmi yönetmeyeceğini fakat yapımcı olacağını belirtti.

  Star Trek serisinde Chekov karakterine hayat veren genç oyuncu Anton Yelchin, geçirdiği trafik kazası nedeni ile 19 Haziran'da hayata veda etti.

  Son röportajlarda Simon Pegg uzay istasyonunu "Starbase Yorktown" olarak tanıttı. "Yorktown" Gene Roddenberry'nin ilk ve orijinal Uzay Yolu (1966) serisindeki istasyonun "Enterprise" olarak değişiminden önceki adıdır.

  USS Franklin'in (NX-326) adı Justin Lin'in babasının adı olan Frank Lin'den gelmektedir. Numarasının ise Leonard Nimoy'un doğum günü olan 26 Mart'tan alındığı söylenir.

  Diğer Adları:

  Star Trek 3

  Yayın Tarihi:

  26 Ağustos 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Roberto Orci, Patrick Mckay, John D. Payne, Gene Roddenberry

  Yapım Şirketi:

  Paramount Pictures, Bad Robot, Perfect Storm Entertainment

  Bütçe:

  185.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 6 Hafta / Seyirci: 140.539 / Hasılat: 1.948.405,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (5)