1080p Son Cadı Avcısı – The Last Witch Hunter

Son Cadı Avcısı – The Last Witch Hunter

Özellikle Hızlı ve Öfkeli serisiyle gönüllerde taht kuran ve Dominic Toretto olarak bilinen Vin Diesel'in başrolünü üstlendiği Son Cadı Avcısı (The Last Witch Hunter) filmi 2015 yapımı bir Amerikan filmidir. Vin Diesel Son Cadı Avcısı filminde karşımıza Kaulder rolüyle çıkıyor. Filmin diğer bir başrolü ise Chloe karakterini canlandıran Rose Leslie ismidir. Filmde ölümsüz bir cadı rolünü üslenen Kaulder, düşmanı olan Chloe ile bir işbirliği içine girecektir. İnsanoğlu yokoluşla karşı karşıyadır ve bir çıkış yolu aramaktadır. İnsanların çıkış yolu her ne kadar birbirlerine düşman olsa da Kaulder ve Chloe olacaktır. Filmin yönetmeni olan Breck Eisner daha önce Fear Itself, Sahara, Taken serisinin ilk filmi gibi filmlerle karşımıza çıkmıştı. Yaklaşık 4 5 senedir yönetmenlik koltuğuna oturmayan Eisner, bu hasretini Son Cadı Avcısı filmi ile gideriyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Çizgi roman uyarlamaları, filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerin ortak noktası. Vin Diesel, Marvel Comics filmi Galaksinin Koruyucuları (2014)'nda, Michael Caine, DC Comics'in The Dark Knight üçlemesinde ve Marvel filmi Kingsman: Gizli Servis (2014)'te, Elijah Wood ise bağımsız bir çizgi roman uyarlaması olan Günah Şehri (2005)'nde rol almıştı.

  Filmin çekimleri Paul Walker'ın ani ölümüyle Furious 7'nın ertelenmesi nedeniyle ertelendi.

  Çekimler Haziran 2014'te Pittsburgh'da başladı ve Aralık ayına kadar devam etti.

  Başlangıçta yönetmen koltuğu için düşünülen isim Timur Bekmambetov'du.

  Vin Diesel yıllardır Dungeons and Dragons oyuncusuymuş ve filmdeki karakteri kısmen Dungeons and Dragons'daki karakterinden esinlenilerek oluşturulmuş.

  Yayın Tarihi:

  23 Ekim 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Cory Goodman, Matt Sazama, Burk Sharpless

  Yapım Şirketi:

  One Race Films, Goldmann Pictures, TIK Films

  Bütçe:

  $90.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 10 Hafta / Seyirci: 411.018 / Hasılat: 4.698.568,77 TL (Türkiye)

  Yorumlar (11)