1080p Solace

Solace

Anthony Hopkins'in başrolünde bulunduğu Solace, karmaşık bir cinayeti çözmeye çalışan dedektifler, Hopkins'in canlandırdığı emekli bir analist olan Dr. John Clancy'den yardım isterler. Psikopat katili Colin Farrell'ın canlandırdığı filmde ayrıca Jeffrey Dean Morgan ve Abbie Cornish gibi isimlerde yer almakta.

Clancy, kızının ölümünden sonra emekli olan, evliliği sona eren ve sıradışı yeteneklere sahip bir adamdır. Münzevi bir yaşamın içinde; geçmişten gelen gizemli ve acı dolu olayların hesaplaşmasını yaşarken, geleceği görme ve psişik yeteneklerini yaşamından uzak tutmaya çalışıyordur. Ancak FBI Özel Ajanı Joe Merriwether (Jeffrey Dean Morgan) ve Joe'nun genç ve şüpheci ortağı Katherine Cowles (Abbie Cornish), korkunç bir seri cinayet davasının çözümü için ondan başka kimsenin kendilerine yardım edemeyeceğine karar verirler. Clancy'i davaya destek olması için ikna etmeye giderler ancak bu konuda kesinlikle FBI'la çalışmayacağını söyler. Ancak ziyaret sırasında Katherine'in geleceğiyle ilgili bazı görüntüler gören Clancy, fikrini değiştirir ve ekibe dahil olur. Clancy ve ekibin karşısında ise psişik güç konusunda baş etmekle zorlanacakları, zeki ve çok tehlikeli bir katil olan Charles Ambrose (Colin Farrell) vardır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin New Line Cinema tarafından alınan senaryosu, aslında Se7en (1995)'a devam filmi olarak tasarlanmıştı ve projenin adı Ei8ht olarak düşünülüyordu. Filmin ana karakteri ise Se7en'daki Dedektif William Somerset olacaktı. Ancak bu proje Se7en'ın yönetmeni David Fincher'ın olumsuz karşılaması nedeniyle iptal edildi.

  Filmin yönetmen koltuğu için Shekhar Kapur; başrolü içinse Bruce Willis düşünülüyordu.

  Yayın Tarihi:

  23 Ekim 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Sean Bailey, Ted Griffin

  Yapım Şirketi:

  Eden Rock Media, FilmNation Entertainment, Flynn Picture Company

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 77.927 / Hasılat: 1.092.517,65 TL (Türkiye)

  Yorumlar (6)