HD Sivas (Yerli Film)

Sivas (Yerli Film)

Usta yönetmen ve senarist Kaan Müjdeci'nin muhteşem performansıyla yapılan Türkiye-Almanya yapımı Sivas filminin başrolünü usta oyuncular Doğan İzci ve Ozan Çelik paylaşıyor.
Dram türündeki Sivas filmi 31 Ekim 2014’de vizyona girdi. 1 saat 38 dakika süren film . Kaan Müjdeci'nin Yozgat'ta çektiği küçük çocuk ve Sivas isimli kangal arasındaki hikayeyi anlatıyor.

Muttalip Müjdeci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin, Furkan Uyar,Çelik, Banu Fotocan ve Okan Avcı gibi usta oyuncuların rol aldığı film 71. Venedik Film Festivali'nde ödül aldı.

Henüz 11’inde olan Doğan İzci, Lido Di Venezzia'da yapılan ödül töreninde 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünün sahibi oldu. İzci’nin Türkiye’ye dönmesi üzerine senarist ve yönetmen Kaan Müjdeci, ödülü alarak yurda döndü.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kaan Müjdeci, ilk uzun metrajlı filmiyle Venedik Film Festivali'nin ana yarışmasında yarışarak büyük bir başarı elde etti. Sivas, festivalin Jüri Özel Ödülü'ne layık görülürken küçük oyuncu Doğan İzci de Premio Bastio D’Oro En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

  51. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü ve En İyi Kurgu Ödülü'nü kazanırken başrol oyuncusu Doğan İzci de Behlül Dal Özel Ödülü'nü kazananlardan biri oldu.

  Sivas, yönetmen Kaan Müjdeci'nin ilk uzun metrajlı filmi. Müjdeci daha önce Babalar ve Oğulları adlı bir belgesel, Jerry ve Tag der Deutschen Einheit adlı iki kısa filme imza atmıştı.

  Filmin oyuncu kadrosu, performansı övgüyle karşılanan başrol oyuncusu Doğan İzci de dahil birçok amatör oyuncudan oluşuyor.

  Filmin çekimleri Yozgat'ın Yerköy ilçesinde gerçekleştirildi.

  Yayın Tarihi:

  31 Ekim 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Kaan Müjdeci

  Yapım Şirketi:

  Coloured Giraffes

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 23 Hafta / Seyirci: 21.060 / Hasılat: 212.641,01 TL (Türkiye)

  Yorumlar (12)