HD Şimdiki Zaman (Yerli Film)

Şimdiki Zaman (Yerli Film)

Şimdiki Zaman filmi 2012 Türkiye yapımdır. 6.2 IMDb puanı, 5.5 Sinemalar puanı ile 06 Eylül 2013 tarihinde vizyona girmiştir. Belmin Söylemez 'in yönetmenliğini yaptığı Şimdiki Zaman Filminin oyuncu kadrosunda Ozan Bilen, Şenay Aydın, Sanem Öge, Suat Oktan, Erdi Kement adlı genç ve yeni oyuncular yer alyor.

28 yaşında üniversite mezunu, işsiz bir genç kadın olan Mina, kocasından boşanmıştır, anne ve babasıyla arası bozuktur, şimdi de evinden çıkarılmak istenmektedir. Mina, bir sürü dertle boğuşmaktadır. Kararını verir; 20 yıl önce isyankâr teyzesinin yaptığı gibi kaçıp Amerika’ya gid*ecektir. Ama bunu nasıl becereceğini bilmemektedir. Paraya, pasaporta ve vizeye ihtiyacı vardır.

Kahve falı bakılan bir kafede, daha önceden deneyimli olduğu yalanını söyleyerek işe başvurur. Mina, kafenin genç patronu Tayfun’a olağandışı gelir. Hiperaktif falcı Fazi’nin de bir yardımcıya ihtiyacı vardır, böylece işe başlar. Mina kahve fincanı*nın dibinde oluşan şekillere bakarak kendi hayal kırıklıklarını ifade ederken bunları müşterilerin hayal kırıklıklarıyla örtüştürmektedir. Yöntemi işe yaramış gibidir. Umutları yeşerir, fakat kıskanç Fazi ve sevdalı Tayfun aklını karıştırmaktadır. Şimdiki zamandan kurtulup, şansını gelecekte arayabilecek midir?


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, uluslararası arenadaki yolculuğuna 18.Saraybosna Film Festivali’nde başlamış; Hamburg, Kerala, Torino ve Londra gibi duraklarda devam etmiştir.

  Film dünya prömiyerini 31.Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde yapmıştır.

  Filmin başrol oyuncusu Sanem Öge, 31. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Lale'ye uzanmıştı.
  Ayrıca 24. Ankara Uluslararası Film Festivali'nden de En İyi Kadın Oyuncu ödülü ile ayrılmıştır.

  19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Yılmaz Güney Ödülü'nü kazanan film; Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından ‘En İyi Film Ödülü’ de dahil olmak üzere üç farklı ödüle layık görülmüştür.

  Diğer Adları:

  Present Tense

  Yayın Tarihi:

  6 Eylül 2013 (Türkiye)

  Senaryo:

  Belmin Söylemez, Haşmet Topaloğlu

  Ödüller:

  3 ödül & 6 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Filmbüfe Film Production

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 8 Hafta / Seyirci: 3.569 / Hasılat: 31.739,10 TL (Türkiye)

  Yorumlar (2)