1080p Sevimli Canavarlar – Monsters, Inc.

Sevimli Canavarlar – Monsters, Inc.

Toy Story'nin yaratıcılarından bomba gibi bir animasyon daha: CGI teknolojisi ile ve Disney ortaklığıyla gerçekleştirilen dördüncü Pixar filmi Monsters Inc., Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor. Geliyorlar, çünkü Canavarlar Dünyası'nın enerji kaynağı, canavarlar tarafından korkutulan insanların attığı çığlıklar. Gerçekte kötü niyetli olmayan bu tuhaf yaratıklardan Sully (ses: John Goodman) günün birinde kazara küçük bir kızı da Canavarlar Dünyası'na getirince, tek gözlü arkadaşı Mike (ses: Billy Crystal) başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. Neden mi? Çünkü Canavarlar Dünyası'ndaki inanışa göre insanlar toksik etki yapıyorlar ve küçük kızın varlığı onlar için bir salgın hastalık tehdidi anlamına geliyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  - Film için orijinal tasarladığı “If I Didn’t Have You” adlı şarkıyla ilk Oscar’ını alan Randy Newman daha önce 15 kez Akademi Ödüllerine aday gösterilmişti.

  - 2001'de bu film ile En İyi Animasyon dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterilen yönetmen Pete Docker, daha sonra 2009'da “Up/Yukarı Bak”la En İyi Animasyon dalında Oscar kazandı.
  Yönetmen Yukarı Bak filminin yanı sıra, 2008'de WALL-E/VOL-İ ve 1995'te "Toy Story/Oyuncak Hikayesi" 3 kere En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar’a aday gösterildi.

  - Bu filmin yapımcıları arasında yer alan Darla K. Anderson, ayrıca "A Bug’s Life/Bir Böceğin Yaşamı", "Cars/Arabalar" ve "Toy Story 3/Oyuncak Hikayesi 3" filmlerinin de yapımcılığını üstlendi ve Oyuncak Hikayesi 3, 2010'da En İyi Film dalında Oscar’a aday gösterildi.

  Diğer Adları:

  Monsters, Inc.

  Yayın Tarihi:

  19 Nisan 2002 (Türkiye)

  Senaryo:

  Pete Docter, Jill Culton, Jeff Pidgeon, Ralph Eggleston, Andrew Stanton, Daniel Gerson

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. Diğer 13 ödül & 38 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures

  Bütçe:

  $115.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  İlk Hafta Sonu (3 Gün) Hasılat: 62.577.067 $ / Toplam Hasılat: 289.907.418 $ (ABD)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?