1080p Senden Önce Ben – Me Before You

Senden Önce Ben – Me Before You

Filmin yönetmenliğini, ilk kez bir sinema filminin başına geçen, tanınmış tiyatro yönetmeni Thea Sharrock gerçekleştiriyor.

Lou ve Will’in romantik hikayesi beyazperdeye aynı adlı çok satan kitabın yazarı olan Jojo Moyes tarafından uyarlandı. Moyes, "Bu hikayenin kitaptan beyaz perdeye aktarılması benim için biraz rüya gibi. Oyuncuların performanslarıyla ve Thea’nın muhteşem yönetimiyle onun hayat buluşunu izlemek harikaydı. Filmi izleyen insanların aynı hikaye ve karakterleri görmekle kalmayıp, oldukça farklı bir şeyler de alacaklarını söyleyebilirim. Seyirciler kendi deneyimlerini, umutlarını ve korkularını da beraberinde getirirler; ve bence kendilerinden geçip, Lou ile Will’in dünyasına dalacaklar" diyor.

Yapımcı Karen Rosenfelt; "Jojo’nun romanında beni yakalayan şey karakterlerin özgün sesleri ve duygusal gerçeklikti. En kişisel ve karmaşık meseleleri ele alışına, hikayenin böylesine yaşam aşılamasına bayıldım. Hikayeyi özümsedim —kitabı bir oturuşta bitirdim ve filmi hemen hayalimde canlandırdım. Bu nadiren olur."

Sam Claflin'in Will’i canlandırırken, yalnızca boynundan üstünü, bir parmağını ve bir baş parmağını kullanmasına izin verildi.

Sam Claflin karakterlerin aralarındaki ilişkinin özünün dürüstlük olduğunu düşünüyor. Claflin; "Lou ona aklından geçeni söyleyen tek insan. Will’le tartışacak kişi olmaya istekli; ve bence Will onun dürüstlüğünü takdir ediyor ve buna hayranlık duyuyor. Lou, Will’i değiştiriyor. Onun gözlerini açıyor ve dünyayı yeni bir şekilde görmesini sağlıyor. Aynı şekilde, Will de onun dünyaya ve yaşadıkları küçük kasabanın dışındaki yaşamın neler sunduğuna bakabilmesini sağlıyor. Onun kanatlarını açıp uzaklara uçmasını istiyor."

Claflin rolü için 18 kilodan fazla kaybettiğini söyledi.

Yönetmen; "Herhangi bir romantik filmde olduğu gibi, en kritik öğelerden biri iki başrol oyuncusu arasındaki kimyaydı. “Seçme sürecinde adaylarımızı belli bir sayıya indirdikten sonra, finalistleri birlikte okumalara çağırdık. Kararımızı böyle verdik. Sam ile Emilia tanışır tanışmaz, casting yönetmeniyle birbirimize baktık çünkü doğru çifti bulduğumuzu anlamıştık."


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin yönetmenliğini, ilk kez bir sinema filminin başına geçen, tanınmış tiyatro yönetmeni Thea Sharrock gerçekleştiriyor.

  Lou ve Will’in romantik hikayesi beyazperdeye aynı adlı çok satan kitabın yazarı olan Jojo Moyes tarafından uyarlandı. Moyes, "Bu hikayenin kitaptan beyaz perdeye aktarılması benim için biraz rüya gibi. Oyuncuların performanslarıyla ve Thea’nın muhteşem yönetimiyle onun hayat buluşunu izlemek harikaydı. Filmi izleyen insanların aynı hikaye ve karakterleri görmekle kalmayıp, oldukça farklı bir şeyler de alacaklarını söyleyebilirim. Seyirciler kendi deneyimlerini, umutlarını ve korkularını da beraberinde getirirler; ve bence kendilerinden geçip, Lou ile Will’in dünyasına dalacaklar" diyor.

  Yapımcı Karen Rosenfelt; "Jojo’nun romanında beni yakalayan şey karakterlerin özgün sesleri ve duygusal gerçeklikti. En kişisel ve karmaşık meseleleri ele alışına, hikayenin böylesine yaşam aşılamasına bayıldım. Hikayeyi özümsedim —kitabı bir oturuşta bitirdim ve filmi hemen hayalimde canlandırdım. Bu nadiren olur."

  Sam Claflin'in Will’i canlandırırken, yalnızca boynundan üstünü, bir parmağını ve bir baş parmağını kullanmasına izin verildi.

  Sam Claflin karakterlerin aralarındaki ilişkinin özünün dürüstlük olduğunu düşünüyor. Claflin; "Lou ona aklından geçeni söyleyen tek insan. Will’le tartışacak kişi olmaya istekli; ve bence Will onun dürüstlüğünü takdir ediyor ve buna hayranlık duyuyor. Lou, Will’i değiştiriyor. Onun gözlerini açıyor ve dünyayı yeni bir şekilde görmesini sağlıyor. Aynı şekilde, Will de onun dünyaya ve yaşadıkları küçük kasabanın dışındaki yaşamın neler sunduğuna bakabilmesini sağlıyor. Onun kanatlarını açıp uzaklara uçmasını istiyor."

  Claflin rolü için 18 kilodan fazla kaybettiğini söyledi.

  Yönetmen; "Herhangi bir romantik filmde olduğu gibi, en kritik öğelerden biri iki başrol oyuncusu arasındaki kimyaydı. “Seçme sürecinde adaylarımızı belli bir sayıya indirdikten sonra, finalistleri birlikte okumalara çağırdık. Kararımızı böyle verdik. Sam ile Emilia tanışır tanışmaz, casting yönetmeniyle birbirimize baktık çünkü doğru çifti bulduğumuzu anlamıştık."

  Yayın Tarihi:

  17 Haziran 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Scott Neustadter, Michael H. Weber

  Yapım Şirketi:

  Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), New Line Cinema

  Yorumlar (8)