1080p Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge

Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge

Hollywood’’un usta sinema oyuncusu, film yönetmeni, senarist ve dünyaca tanınan Star oyuncu Mel Gibson’ın yönetmenliğini yaptığı, Randall Wallace, Robert Schenkkan ve Gregory Crosby’in kaleme aldığı Savaş Vadisi “Hacksaw Ridge” filmi 25 Kasım 2016’da vizyona girdi.

Dram, Biyografi ve Tarih türündeki filmin başrollerini Andrew Garfield, Teresa Palmer, Sam Worthington, Luke Bracey ve Hugo Weaving paylaşıyor. 2016 ABD yapımı olup 131 dakika süren filmin yapımcılığını ise Bill Mechanic ve David Permut üstlendi.

Diğer ismiyle The Conscientious Objector olan Savaş Vadisi filmin özeti şöyle; ABD’nin İkinci Dünya Savaşına girmesi ile birlikte Amerika’da yaşayan ve orduya gönüllü katılanlar arasında Desmond T. Doss’da (Andrew Garfield) bulunuyor. Dinine bağlı koyu bir Hristiyan olan Desmond T. Doss, savaşta insan öldürmeye karşı çıkmaktadır. Sadece alanda yaralıları taşıyıp geri hizmette bulunmak ister. Ancak Doss’ın bu tavrı komutanları ve diğer askerleri çileden çıkarır. Doss askeri mahkemeye çıkar ve gördüğü amansız eğitimin ardından savaş alanına silahsız çıkmıştır.

Bu vicdani retçi asker ABD Başkanı Harry Truman tarafından Onur Madalyası ile şereflendirilir. Bu muhteşem insanın hikayesi ise gerçekten izlenmeye değer.

Siz de Savaş Vadisi “Hacksaw Ridge” filmini sitemizde full HD ve 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Desmond T. Doss'a başlangıçta o iki Onur Madalyası teklif edildi fakat Doss yalnızca birini kabul etti.

  Kahramanlığın şahitleri 100'ü aşkın kişi olduğunu söylese de Doss'a kaç kişinin hayatını kurtardığı sorulunca 50'ye yakın olduğunu dile getirmiştir.

  Mel Gibson'ın oğlu Milo Gibson'ın filmde bir asker olarak küçük bir rolü vardır. Bu ikili arasındaki ilk sinematik işbirliğidir ve Milo Gibson'ın ilk sinema deneyimidir.

  Başlangıçta filmde besteci olarak daha önce Gibson ile 3 kez çalışan James Horner yer alacaktı fakat Horner’ın 2015’de uçak kazasında hayatını kaybetmesi sebebi ile filmde, daha önce “Passion of the Christ” filminde beraber çalıştıkları John Debney besteci olarak yer aldı.

  Film, dünya prömiyerini 4 Eylül 2016’da 73.Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

  Diğer Adları:

  The Conscientious Objector

  Yayın Tarihi:

  25 Kasım 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Robert Schenkkan, Andrew Knight

  Ödüller:

  3 ödül & 9 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Cross Creek Pictures, Demarest Media, IM Global

  Bütçe:

  45.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  İlk Hafta Sonu (3 Gün) Hasılat: 15.190.758 $ / Toplam Hasılat: 42.854.292 $ (ABD)

  Yorumlar (1)