1080p Rio 2

Rio 2

Rio 2′de, Blu, Jewel ve üç çocuğunu sihirli bir şehirde harika bir ev hayatı yaşarken buluyoruz. Jewel çocuklara gerçek kuşlar gibi yaşamayı öğretmeye karar verince, ailenin Amazonlara gitmesi konusunda ısrarcı olur. Blu yeni komşularına alışmaya çalışırken, Jewel’ı ve çocukları vahşi dünyanın ellerinde kaybetmekten korkmaktadır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Brezilya doğumlu bir sinemacı olan Carlos Saldanha, Rio ve Rio 2 filmlerinin evrenini ve senaryosunu Brezilya'nın Rio de Janerio şehrinde geçen çocukluk anılarından esinlenerek yaratmış ve yönetmenlik kariyerine başladığı an kendisi için bu denli önemli olan bu şehri beyazperdeye yansıtmaya karar vermiş.

  Filmin Amerika posterinin üzerinde yer alan ve toplu halde 2 rakamını oluşturan mavi Spix papağanları sürüsünde 142 adet papağan bulunuyor. Mavi papağanlar gerçek hayatta bir çoğu esaret altında tutulan bir papağan türü.

  Filmin yapımcılığını üstlenen Blue Sky Stüdyoları 1987 yılında kurulmuş bir Amerikan şirketi. Şirketin kurucuları arasında Ice Age ve Epic filmlerinin yönetmeni Chris Wedge bulunuyor. Filmin yönetmeni Carlos Saldanha da şirketin öne çıkan isimlerinden biri ve daha önce Ice Age 2 ve Ice Age: Dawn of the Dinosaurs filmlerinin de yönetmenliğini üstlenmişti.

  Rio 2'nin senaryou, 51 yaşında hayata veda eden Don Rhymer'ın kaleme aldığı son senaryo oldu. 28 Kasım 2012'de hayatını kaybeden Rhymer, serinin ilk filminin de senaristlerinden biriydi. Senarist aynı zamanda The Surf's Up gibi filmlerin senaryolarında da görev almıştı.

  Ice Age serisini dahil etmezsek bu film, Blue Sky Stüdyoları'ndan çıkan ilk devam filmi olma özelliğine sahip.

  Yayın Tarihi:

  11 Nisan 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Don Rhymer, Carlos Kotkin, Jenny Bicks, Yoni Brenner, Carlos Saldanha

  Ödüller:

  1 Ödül & 19 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Twentieth Century Fox Animation, Blue Sky Studios

  Bütçe:

  $103.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 8 Hafta / Seyirci: 450.521 / Hasılat: 4.841.504,85 TL (Türkiye)

  Yorumlar (2)