HD Prometheus

Prometheus

Ülkemizde 01 Haziran 2012 tarihinde seyirciyle buluşan Prometheus filminin çekimleri 2012 yılında Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletlerinde tamamlandı. Bilim kurgu, gizem ve macera objelerini bünyesinde başarılı şekilde barındırabilen ender filmlerden biri olarak göze çarpan Prometheus filmi 431 bin gibi rekor kişinin oyuyla imdb'den 7.0 gibi bir puan almayı başardı. 2 saati aşkın bir süre boyunca bizimle olacak olan Prometheus isimli 2012 yılı filminin yönetmenliğini Gladyatör, Cennetin Krallığı, Amerikan Gangsteri gibi isim yapmış filmleri de yöneten Ridley Scott üstlendi. Filmin baş rolünde ise 2015 yılında rol aldığı Mad Max Fury Road filminde herkesin gönlünü kazanan Charlize Theron üstlendi. Charlize Theron'un yanı sıra Guy Pearce, Michael Fassbender, Noomi Rapace ve Logan Marshall-Green gibi şöhret isimleri de Prometheus filminin oyuncu kadrosunda görmekteyiz. Filmin kameramanlarına yoğun eleştiriyi görmemiz mümkün. Fakat film son yıllarda yapılmış en iyi bilim kurgu yapımlarından biri olarak gösterilmektedir. Prometheus filmi ön yargıların bir kenara bırakılıp izlenilmesi gereken yapımlardan biri.

İnsanın köküne veya dnasına yatay olarak inen bir grup araştırmacı, bu araştırmayı yaparken ilginç sonuçlarla karşılaşacaktır. Zira insan ırkı büyük bir tehlikenin altındadır. Fakat bu araştırmacı ekip dışında insanoğlunun bundan haberi yoktur. Şimdi bu araştırmacı ekip insan ırkını sürdürebilmek ve bu tehlikeyle başa çıkabilmek için seferberlik etmek durumundalar. Ridley Scott'un bilim kurgu sektörüne tekrardan dönüşü olarak nitelendirilen Prometheus filmini sitemiz aracılığıyla türkçe dublaj ve türkçe altyazılı 2 dil seçeneğiyle 720p hd görüntü kaliteyle izleme fırsatı bulacaksınız. 2012 yılının başarılı filmi Prometheus filmi hakkında fikirlerinizi bekliyoruz.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  -Senaryonun ilk aşaması Jon Spaihts'in "The Darkest Hour" senaryosunun Ridley Scott tarafından okunması ile ortaya çıktı. Damon Lindelof (Lost ve Star Trek senaryo ekibinden) ve Scott senaryonun son halini şekillendirdiler.

  -Noomi Rapace'nin projeye dahil olma sebebi, Danimarka yapımı Ejderha Dövmeli Kız ve Ateşle Oynayan Kız filmlerinde gösterdiği Lisbeth Salander performansı ile 2010 yılında Time Magazine tarafından yılın performansı seçilmiş olması. Ayrıca Noomi Rapace aynı zamanda Sherlock Holmes'ün ikinci filmi Sherlock Holmes: Gölge Oyunları'nda da rol almayı başardı.

  -İngiltere'de Pinewood Stüdyolarında 5 ayrı sette gerçekleştirilen ve toplam 15 hafta süren çekimlerin en dikkat çekicilerinden birisi de "007 Stage" (18.000 metrekare genişliğinde ve Avrupa'nın en büyük setlerinden biri) sahnesinde yapılan çekimlerdi. Bu "Stage" üzerinde 16'dan fazla set ve 5 sahne kuruldu. Boyutu da 3'te bir oranında büyütüldü. 2010 Ağustos ayında başlayan çekimlerin ön hazırlıkları ise çok daha öncesinden başlamıştı.

  -Set amiri Arthur Max, sadece uzay gemilerini ve araçları değil, gezegenin genel alanını, manzarasını, yapılar ve araçlar da dahil olmak üzere tasarlayan kişiydi. Prometheus gemisi için Max'ın vermek istediği şey ise kendi ağzından "Teknoloji harikası bir şey yapmak, galaksinin en ücra köşelerine gidebilecek dokuda bir teknolojiye sahip amiral gemisi" yaratmaktı.

  "Bu projenin başlangıç noktası Alien olsa da yaratım süreci yepyeni, geniş bir mitolojiye ve evrene dayanıyor ve orijinal hikaye burada geçiyor. Filmin asıl hayranları Alien’ın DNA’sının izlerini bulacak olsalar da diyebiliriz ki filmin ana fikri oldukça özgün, geniş ve kışkırtıcı. Aradığım o tek hikayeyi bulduğum için daha mutlu olamazdım, ve sonunda çok sevdiğim bu türe geri döndüğüm için.” -Ridley Scott

  Yayın Tarihi:

  01 Haziran 2012 (Türkiye)

  Senaryo:

  Jon Spaihts, Damon Lindelof, Dan O'Bannon, Ronald Shusett

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 6 ödül & 43 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Twentieth Century Fox, Dune Entertainment, Scott Free Productions

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 20 Hafta / Seyirci: 333.943 / Hasılat: 3.507.583,92 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?