1080p Pete ve Ejderhası – Pete’s Dragon

Pete ve Ejderhası – Pete’s Dragon

Adından da anlaşılacağı üzere Macera ve Fantastik türündeki Pete ve Ejderhası “Pete’s Dragon” filmi 103 dakika sürüyor ve 7 EKİM 2016’da vizyona girdi. Pete ve Ejderhası “Pete’s Dragon” filmini full HD ve 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz.


Usta yönetmen David Lowery, hem filmin yönetmenliğini yaptı hem de Toby Halbrooks ile birlikte filmin senaryosunu da kaleme aldı. James Whitaker’in yapımcılığını üstlendiği filmin başrollerinde Oakes Fegley, Bryce Dallas Howard, Robert Redford, Oona Laurence ve Karl Urban oynuyor.


Filmde orman bekçisi işinde çalışan Grace (Bryce Dallas Howard), babası Meacham'ın (Robert Redford) küçük çocuklara anlattığı ejderha hikayelerinin sadece saçmalık olduğunu düşünür. Günlerden bir gün Pete (Oakes Fegley) isimli çocukla ormanlık alanda rastlayan Grace bir macerada kendisini bulur. Zira Pete, Elliott isimli çocukla ormanda yaşadığını anlatır. Elliott aslında bir ejderhadır ve filmin macerası başlar.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Robert Redford çekimlerin 2. gününde terk edilmiş bir atı ölümden kurtardı.

  Dünyaca ünlü kemancı, şarkıcı, besteci, dans ve performans sanatçısı Lindsey Stirling ilk kez bir filmde yer alıyor. Ünlü sanatçı filmin bestecilerinden biri.

  David Lowery, Elliot'ın tüylü bir ejderha olarak yaratılmasının sebebinin, çocukların sarılmak isteyeceği bir ejderha yaratma amacı olduğunu açıkladı.

  Yayın Tarihi:

  7 Ekim 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  David Lowery, Toby Halbrooks

  Yapım Şirketi:

  Walt Disney Productions

  Bütçe:

  65.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta / Seyirci: 92.219 / Hasılat: 1.059.881,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (1)