HD Pasifik Savaşı – Pacific Rim

Pasifik Savaşı – Pacific Rim

Ünlü yapımcı ve yönetmen Guillermo del Toro, "Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures PASİFİK SAVAŞI" filmi için bir kere daha bizlerle... İnsanoğlu bu sefer dev uzaylı yaratıkların istila tehdidi altındadır.

Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketen bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot ve deneyimsiz stajer'dir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Başrol için başlangıçta Tom Cruise düşünülmüş olsa da sonrasında Idris Elba'da karar kılınmıştır.

  Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro, 2006 yapımı Pan's Labyrinth filmiyle büyük ses getirmiş; film Akademi Ödülleri'nde aday gösterildiği altı Oscar Ödülü'nden üçünü kazanmıştı.

  Filmin yönetmeni Guillermo del Toro, başlangıçta At the Mountains of Madness adlı projesi üzerine çalışıyor olsa da Universal Studios'un bu projeyi iptal etmesi sonrasında Pasifik Savaşı filmini gerçekleştirmeye karar vermiştir.

  Filmin çekimleri ve yapımı Toronto'da yer alan Pinewood Films stüdyolarında gerçekleştirildi.

  Pacific Rim, çekimlerin ardından 3D formatına dönüştürülmüştür. Guillermo del Toro bu teklife çok sıcak bakmasa da, Warner Bros. filmin üç boyut anlamında ideal anlar barındırdığına karar vermiştir.

  Yaklaşık 200 milyon dolarlık bir bütçeyle yapımı tamamlanan film, Guillermo del Toro'nun imza attığı en yüksek bütçeli filmdir.

  Filmdeki devasa canavarlara verilen 'kaiju' ismiyle, Guillermo del Toro kaiju adı verilen Japon canavarlarına ve kaiju eiga adlı film türlerine saygı duruşunda bulunuyor.

  Yayın Tarihi:

  19 Temmuz 2013 (Türkiye)

  Senaryo:

  Travis Beacham, Guillermo del Toro, Travis Beacham

  Ödüller:

  1 BAFTA Film Award. Diğer 4 ödül & 42 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Warner Bros., Legendary Pictures, Disney Double Dare You (DDY)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 142.074 / Hasılat: 1.732.722,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (6)