1080p Otomat – Autómata

Otomat – Autómata

Avrupa'nın İspanya ülkesine ait Bilim Kurgu filmi ile karşınızdayız.!

Antonio Banderas, Tarak Ben Ammar tarafından yapımcılığı üstlenilen 'Autómata' filmini yöneten isim ise Gabe ıbáñez 'dir. Antonio Banderas, Tarak Ben Ammar tarafından yapımcılığı üslenilen bu güzel Bilim Kurgu, Gerilim türü film 109 dakika dolu dolu gerilim sahneleri ile donatılmış. Film bir robot şirketinin sigorta acentası olan Jacq Vaucan’ın robotların illegal manipülasyonunu araştırmasını konu ediniyor. Banderas’ın oynadığı Vaucan, araştırmasında daha derine indikçe insanlığın geleceğini direk ilgilendiren bazı sonuçlara ulaşacaktır. Kısacası, film konusuyla Isaac Asimov‘un “I,Robot“unu çağrıştırmakta.

Pek de uzak olmayan gelecekte, insan ve robotlar arasındaki bilinç yarışında, robotların bir adım öne geçtiği bir zamandayız. Öyle ki artık yapay zekanın, kendi kurallarını da yaratmaya başladığı bu zaman diliminde, robotlar da kendi türlerini kontrol altında tutmayı amaçlamaktadırlar. Diğer robotların uyması gereken prensipleri ortaya atan da yine bir robottur ve emsallerinin aksine; insanoğlunun asla ulaşamadığı bilgelik seviyesine adım atmalarına çok az kalmıştır.

Gabe Ibanez'in yönetmen koltuğuna oturduğu ve post apokaliptik konseptine daha varoluşçu bir açıdan yaklaşmayı hedefleyen filmin başrolleriniyse Antonio Banderas, Dylan McDermott ve Melanie Girffith gibi isimler paylaşıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, ik yönetmenlik denemesi olan Hierro ile hatırır sayılır bir başarı elde eden Gabe Ibanez'in ikinci uzunmetrajlı filmi.

  Diğer Adları:

  Autómata

  Yayın Tarihi:

  17 Ekim 2014 (Bulgaristan)

  Senaryo:

  Gabe Ibáñez, Igor Legarreta, Javier Sánchez Donate

  Yapım Şirketi:

  Green Moon, Nu Boyana Viburno

  Yorumlar (6)