1080p Ölüm Ormanı – Backcountry

Ölüm Ormanı – Backcountry

Genç çift Alex ve Jenn, Kanada’nın vahşi doğasında kampa giderler. Alex kadar iyi bir kampçı olmamasına rağmen Jenn, sevgilisinin en sevdiği yerlerden biri olan, gözlerden uzakta Blackfoot Trail’e gitmeyi kabul eder. Yollarına tuhaf bir tesadüf sonucu tanıştıkları Brad adında bir yabancıyla birlikte devam eden ikili, üç günün ardından hâlâ hedeflerine ulaşmayınca kaybolduklarını anlarlar. Ormanın acımasız koşullarının karşılarına çıkardığı tehlikeler, zaten kırılgan olan ilişkilerini tam bir kırılma noktasına doğru sürüklemektedir.
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Özet & Detaylar

    Filmin hikayesi ölümcül bir boz ayı saldırısına uğrayan Timothy Treadwell ve sevgilisinin gerçek hikayesinden uyarlandı.

    “Ölüm Ormanı, şehrin tanıdık ve güvenli ortamından bir süreliğine uzaklaşmak isteyen genç bir çiftin hikayesi. Vahşi doğada karşılarına çıkan ise, hayal bile edilemeyen bir doğal güzellik ve bunun yanı sıra en derinlerde yatan kişisel korkuları oluyor. Bunu tüm gerçekliğiyle yakalamak istedim.

    Film bir ‘hayatta kalma’ hikayesi olmanın yanında, doğaya yazdığım bir aşk mektubu niteliğinde. Hayatta kalma filmleri nihayetinde doğanın açığa çıkardığı bir içsel karakterin öyküsüne dönüşür. Filmde iki başkarakter de içsel bir yolculuktan geçiyor. Seyircilerin onları kampa giden insanlar olarak izlemelerini istemiyorum. Onlarla beraber kampta olmalarını istiyorum. Ter ve korkuyu koklamalarını, rüzgarı saçlarında hissetmelerini istiyorum. Ve görüntü yönetmenimiz Christian Bielz’le beraber bu hissi gerçekten yakaladığımızı düşünüyorum..."

    Filmin çekimlerinin tamamı Kanada'nın farklı bölgelerinde 16 günde tamamlandı.

    Oyuncu Adam MacDonald'ın yönetmen koltuğundaki ilk uzun metrajlı film deneyimi. MacDonald aynı zamanda senaryoya da imza atan isim.

    Yayın Tarihi:

    12 Haziran 2015 (Türkiye)

    Senaryo:

    Adam MacDonald

    Ödüller:

    3 Adaylık.

    Yapım Şirketi:

    Fella Films, Northern Ontario Heritage Fund, Téléfilm Canada

    Box Office:

    Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 5.386 / Hasılat: 50.878,60 TL (Türkiye)

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?