1080p Ölüm Alfabesi 1 – Ouija 1

Ölüm Alfabesi 1 – Ouija 1

Quija Türkçe adıyla Ölüm Alfabesi filmi 2014 yapımı bir film olmakla beraber 28 Kasım’da vizyona girdi. FilmCuk’a özel Quija filmini Türkçe Dublaj olarak izleyebileceksiniz.

Genç bir kız Quija oynarken, oynadığı anı kamera ile video çekmekte. Kız garip bir şekilde ölür ve arkadaşları bu ölümü araştırmaya karar verir. Oyun masasının gizemli bir ölüm masası olduğunun düşünen genç kızın arkadaşları, bu masayı enine boyuna incelemeye başlarlar. Ancak ortaya çıkan vahşet durum karşısında hayatlarını kurtarmak için çaba sarfedeceklerdir.

Amerikan yapımı olan Ölüm Alfabesi (Ouija) filminin yönetmenlik koltuğunda ve senaristlik koltuğunda Stiles White oturuyor. White’ın yanı sıra filmin senaristliğini Juliet Snowden’da üstleniyor. 4.5 Imdb puanına sahip olan Ölüm Alfabesi filminin oyuncu kadrosunu Douglas Smith ve Shelley Hennig gibi oyuncuların yanısıra Matthew Settle, Olivia Cooke gibi aktörlerle güçlendirdi. Filmin 3 farklı görüntü kalitesi seçeğiyle beraber Türkçe Dublajlıdır. Yakın zamanda filmin Türkçe Altyazılısını da bulabileceksiniz.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Filmin 2008 yılında çıkması bekleniyordu. Fakat yapımla ilgili çıkan sorunlar ve senaryonun yeniden yazılması nedeniyle gecikti.

  Filmin çekimleri 2013 Aralık ayında Los Angeles'ta başlamıştı.

  Ouija tahtası, ruh çağırma seanslarında kullanılmaktadır. Damla şeklinde ve üzerinde büyüteç camı olan tahta parçasına iki parmak konarak, katılımcıların sorduğu sorulara verilen cevaplara göre alfabe veya "evet" "hayır" üzerinde hareket eder.

  Başta film 100 milyon dolarlık bir bütçe öngörülerek aile tipi bir macera filmi olarak duyurulmuştu. Fakat yapımcılar daha sonra fikirlerini değiştirdiler ve bütçeyi 5 milyon dolara düşürerek Paranormal Activity ve Insidious filmlerine yakın, dolayısıyla maceradan çok gerilim ve korku türüne geçiş yapılmış oldu.

  Filmde hikayenin merkezinde olan Ouija, Hasbro adlı masa oyunu firmasının ürünürdür. Dev oyun şirketinin oyunları daha önce Transformers ve Battleship serilerinde, G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi filmlerinde yer almış ve hikaye onlar üzerine kurulmuştur.

  Yayın Tarihi:

  28 Kasım 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Juliet Snowden, Stiles White

  Ödüller:

  1 Ödül

  Yapım Şirketi:

  Universal Pictures, Platinum Dunes, Blumhouse Productions

  Bütçe:

  $5.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 3 Hafta / Seyirci: 43.201 / Hasılat: 496.413,00 TL (Türkiye)

  Resimler

  "Ölüm Alfabesi 1 – Ouija 1" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (1)