OHA: Oflu Hoca’yı Aramak | 2015 (Yerli Film)

OHA: Oflu Hoca’yı Aramak | 2015 (Yerli Film)

Ali Baltaoğlu ünlü ve zengin bir işadamıdır. Ali Baltaoğlu Karadeniz bölgesi üzerinde bir projesi vardır ve o bölgeye yeni binalar ve avmler inşa etmek istemektedir. Ufak tefek pürüzlüklerin giderilmesinden sonra bu inşaata başlayacaktır. Hakan Meriçliler'in canlandırdığı Ali Baltaoğlu bu pürüzlüklerin giderilmesini beklerken bunun yanı sıra bu inşaatının reklamını yaparak adını Avrupa'ya duyurmak ister. Karadeniz bölgesinde bir belgesel çekilir ve Ali Baltaoğlu projesine katkı sağlayacağını düşünerek bu projeye sponsor olur. Belgeselde Oflu Hoca diye bir efsena vardır. Bu efsaneyi konu edinen bir belgesel. Belgesel işinin reklam için gereksiz olduğunu er geç anlayan Ali, efsane olan Oflu Hoca üzerinden yürümeye karar verir. Ancak işleri her seferinde ters gitmeye devam eder.

94 dakika boyunca seyircilerine kahka tufanı yaşatmayı amaçlayan 2015 yapımı bir komedi filmi OHA: Oflu Hoca'yı Aramak. Yönetmenliğinin, senaristliğinin yanı sıra yapımcılığını da aynı isim yani Levent Soyarslan üstleniyor. Levent Soyarslan'ın ilk sinema filmi olan OHA: Oflu Hoca'yı Aramak filmi bakalım bu yönetmene ne kadar başarı getirecek. Ünlü oyuncu Hakan Meriçlinin başrolünü üstlendiği bu filmin diğer oyuncularına göz atıcak olursak; Murat Çelik, Uğur Akkuş, Burak Saraçoğlu ve yabancı aktör olan Taies Farzan isimlerini görüyoruz. Filmin kurgusuna baktığımızda ahım şahım bir kurgu göremesekte yönetmenliğe yeni adım atan Levent Soyarslan fena bir kurgu değil yorumunu yapabilirim aslında. Bir işe yeni başlanmışken çok iyi birşey ortaya çıkarması beklenemez en azından beklenmesi saçma olur. En azından kötü bir film olursa çok fazla şaşırmam ancak iyi bir sonuç elde edilirse ciddi anlamda şaşırırım. Neyse bakalım film istediği gişe rakamına ulaşabilecek mi.

NOT: OHA: Oflu Hoca’yı Aramak yerli filminin sadece fragmanı mevcuttur. Düştüğünde ilk ekleyen site olacağız. Takip etmeye devam edin.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?