1080p Muhteşem Yedili – The Magnificent Seven

Muhteşem Yedili – The Magnificent Seven

Aksiyon, Macera ve Western türündeki bu muhteşem film, daha önce yani 1960’lı yıllarda da beyazperdede vizyona girmiş ve büyük ilgi görmüştü. Halen televizyon kanallarında yayınlanan Muhteşem Yedili filmi 2016’da tekrardan beyazperdede vizyona girdi. Vizyona girer girmez gişe rekorları kıran Muhteşem Yedili, halen en çok beğenilen filmler arasında gösteriliyor.

Sinema yönetmeni Antoine Fuqua’in üstün çabası ve sinema oyuncuları Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio ve Peter Sarsgaard’ın muhteşem çabası ile yapılan film adeta herkesi büyüledi.

Amerika’nın Vahşi Batısında yedi silahşor Bartholow Bogue'un sert yönetimi altındaki fakir bir köyü korumak üzere görevlendirilir. Bu silahşorler ödül avcıları, kiralık katiller ve kumarbazlardan oluşan bir grup için tehdit unsuru olarak görülürler.

Rose Creek kasabasını korumakla görevli olan bu kafadarların macerası ise izlemeye değerdir.

Sizde bu muhteşem filmi full HD olarak izlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz!
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Çocukken büyükannesiyle Western filmler seyrettiği için bu türe zaafı olduğunu dile getiren yönetmen Antoine Fuqua, “MGM benden bir Western yapmamı istediğinde, bu olasılık beni heyecanlandırdı çünkü ben Western filmlerle büyüdüm. Sonra kendime sordum: ‘Neden şimdi bir Western yapmalıyım? Bu neden önemli olsun?’ Ve verdiğim yanıt şuydu: Günümüzde dünyamızda olup biten zorbalık, bu hikayeyi güncel kılıyor. Zorbalıkla savaşmak için özel bir grup insana ihtiyacınız var.” İfadelerini kullandı.

  Yönetmen Fuqua, 1960 filmi ile yeni film arasındaki diğer farklılıkları şöyle açıkladı:
  “Sturges’ın filmi müthişti, Amerika’nın kendisini belli bir şekilde gördüğü bir dönemde yapılmıştı. Western kahramanının siyah-beyaz bir bütünlüğünün olduğu dönemlerdi. Fakat Western kahramanı zamanla değişti ve bu da onun dünyaya yansıtılışını belirledi. Daha sonra, Western kahramanı daha karanlık, daha karmaşık ve biraz daha tehlikeli oldu. ‘Stagecoach’taki John Wayne ‘The Searchers’daki John Wayne oldu; Vietnam’dam sonra, ‘The Wild Bunch’ gibi, kahramanların kötü adamlar olduğu ama yine de onlara aşık olduğunuz filmler çıktı. İzleyiciler daha karmaşık, o kadar da bütünlük içinde olmayan karakterlerle özdeşleşebildiler.” “Günümüzde, ahlak mevhumları yerli yerinde olduğu sürece, daha karanlık bir kahraman yaratabilir, onu daha karmaşık hâle getirebilirsiniz” dedi ve ekledi: “Onların günümüz dünyasını yansıtmasını sağlayabilirsiniz. O zamanlar Denzel Washington’ın başrol oynaması asla olmayacak bir şeydi çünkü Amerikalılar kendilerini asla o şekilde görmemişlerdi, oysa günümüzde Western, içinde yaşadığımız dünya hissi vermeli. Yine de, ne olursa olsun, iyi adamlar iyi adam, kötü adamlar kötü adam; biz bu filmi hazırlarken, DNA’sının doğru olduğundan emin olmak için dönüp ‘The Seven Samurai’ı yeniden izledik. Her kim olursanız olun ya da ne yaparsanız yapın, ahlaki açıdan, yadıma ihtiyacı olanlar için doğru olanı yapmak zorundasınız.”

  Yönetmen Chris Pratt için "Dünyanın en iyi insanı. Nasıl görünüyorsa tam olarak öyle biri. Her yönüyle tam bir Amerikalı; komik, her zaman çekici, her zaman pozitif ve her zaman insanlara yardım etmeye istekli.” ifadesini kullandı.

  Film, Yedi Samuray-Kanli Pirinç (1954) filminin yeniden uyarlaması olan Yedi silahsörler (1960) filminin yeniden uyarlamasıdır.

  Denzel Washington'ın ve Chris Pratt'in yer aldıkları ilk western filmdir.

  Yayın Tarihi:

  23 Eylül 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Richard Wenk, Nic Pizzolatto, Akira Kurosawa

  Ödüller:

  1 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Columbia Pictures, LStar Capital

  Bütçe:

  90.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 5 Hafta / Seyirci: 111.735 / Hasılat: 1.453.477,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (4)