1080p Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı

Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı

Zaman zaman unutma kayıpları yaşayan Sherlock Holmes, 93 yaşında emekli bir insandır. Her ne kadar 93 yaşında olsa da yaşına göre çok dinç bir fiziğe sahiptir. Kendisinden 20 30 yaş küçüklere kök söktürebilecek bir insandır. Ancak unutkanlığı onun hayatında büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunu çözmek için yaptığı araştırmalarda bir bitkinin iyi geldiğini, bu bitkinin ise Hiroşima'da bulunduğunu bulur.

1974 yılı anlatılan bu filmde, o zamanlarda 2. Dünya Savaşı'ndan yeni çıkılmış ve Hiroşima'ya atom bombası atılmıştır. Bu yüzden Hiroşima'da canlı bitki dahi kalmamış hepsi radyasona maruz kaldığı için zamanla yok olmuştur. Hiroşima'ya doğru yolculuk yapan Sherlock Holmes, oradaki manzara ile karşılaşınca vahşete kapılır. Bir bitki için gittiği Hiroşima'da değil bitki canlı hiç bir varlık göremez.

Holmes, bunların yanısıra kendisinin başında bela olan olayı çözmek için oğlu Roger ile işbirliği yapacaktır. Aynı zamanda Holmes ve oğlu Roger'in yanında hizmetçileri olan Bayan Munro'da yer almaktadır. Holmes, küçük oğlu Roger iş birliği ile bu olayın üstesinden gelebilecekler mi ?

103 dakikalık dram ve suç türü filmi olan Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı filmi 2015 yapımı olmakla birlikte aynı yılın 11 Eylül'ünde seyircisiyle karşılaşacak. Filmin yönetmenliğinde başarılı yönetmen Amerikalı Bill Condon yer almaktadır. Filmin genel olarak İngilizce geçse de bazı sahnelerinde Japonca konuşmalara tanıklık edeceğiz. Yapımcılığında BBC Films'in de bulunduğu Mr. Holmes filminin yapımcılığında See-Saw Films ve FilmNation Entertainment şirketleri görev almaktadır. Filmin başrolünü ve filmin merkezinde yer alan Sherlock Holmes karakterini Ian McKellen canlandırmaktadır. Holmes'in oğlu rolünde Milo Parker ve hizmetçileri olan Bayan Munro rolünde ise Laura Linney isimleri yer almaktadır. Amerika'da ve İngiltere'de 19 Haziran'da vizyona giren Mr. Holves ve Müthiş Sırrı filmi 7.5 Imdb puanına sahiptir.

Mr. Holmes filminin Türkçe Altyazı çevirisine başlanmıştır. Film düştüğü zaman entegre edilecek ve HD kalitede sunulacaktır. İlklerin kralı FilmCuk'u takip etmeyi unutmayın.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin adı uyarlandığı romanla aynı olacaktı: A Slight Trick of the Mind. Daha sonra yapımcılar kolay anlaşılabilen, söylenebilen bir isim seçmek istediler ve Mr. Holmes'ta karar kıldılar.

  Diğer Adları:

  Mr. Holmes

  Yayın Tarihi:

  11 Eylül 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Mitch Cullin, Jeffrey Hatcher, Arthur Conan Doyle

  Yapım Şirketi:

  Miramax, Roadside Attractions, BBC Films, Al-Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 17.822 / Hasılat: 275.919,36 TL (Türkiye)

  Yorumlar (8)