HD Minik Kuş – Yellowbird

Minik Kuş – Yellowbird

Sonbaharın yaklaşmasıyla çok uzaklardaki sıcak Afrika'ya göçmenin hazırlıklarını yapmaya başlayan bir kuş sürüsü, liderleri Darius'un kötü bir şekilde sakatlanmasıyla lidersiz kalır ve acilen Darius'tan sonraki en yetenekli kuşu seçmeleri gerekir. Genç ve sakar Gus ise tam da bu noktada olaylara dahil olur ve bir şekilde sürünün önderi olma şansını kazanır. Her şeye rağmen sürünün güneye giden bu uzun yolda Gus'ı takip etmek dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kimsesiz büyüyen ve her daim bir ailenin özlemini kurmuş olan Gus için bu yolculuk, hayata ve kendine dair yeni ufukları keşfedeceği özel bir deneyime dönüşecektir...


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Yapımcı Corinne Kouper film projesinin çıkış noktasının senarist Antoine Barraud'nun karşılaştığı, bir baba ve oğlunun yanlış yçnde ilerleyen bir kuşu izlediği görseller olduğunu açıkladı. Aynı hafta içerisinde ornitolog Guilhem Lesaffre'nin kuş göçleri hakkında konuşmalarına denk gelen yapımcı bu iki durumu bir işaret olarak yorumlamış.

  Yönetmen Christian De Vita animasyon türüne yabancı olmayan bir isim. İtalya'da aldığı derslerden sonra Wes Anderson'ın Fantastic Mr. Fox filminde storyboard şefi olarak çalışan De Vita Tim Burton'ın Frankenweenie filminde de yer aldı.

  Filmdeki kuşlar ornitolog Guilhem Lesaffre'nin kitabındaki anekdotlardan yola çıkarak yaratılmış.

  Diğer Adları:

  Gus, Petit Oiseau

  Yayın Tarihi:

  21 Ağustos 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Antoine Barraud, Cory Edwards

  Yapım Şirketi:

  TeamTO, Haut et Court, Compagnie Cinématographique

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 22 Hafta / Seyirci: 46.064 / Hasılat: 530.608,28 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?