1080p Mihrez: Cin Padişahı (Yerli Film)

Mihrez: Cin Padişahı (Yerli Film)

Ünlü oyuncu Melisa Toros'un Betül karakterini canlandırdığı Mihrez Cin Padişahı filmi 2015 yılı Türk yapımı korku ve gerilim filmidir. Betül'ün yaklaşan doğum gününde arkadaşları Betül'ün doğum günü için bi'şeyler yapmak isterler. Bunun için 4 arkadaşı Onur, Şafak, Sibel, Derin ve Betül bir kampa giderler. Bu kampta gülüp eğlenerek biraz vakit geçirirler. İçlerinden biri (Şafak) cin çağırmayı teklif eder. Diğer dördü buna pozitif bakmasalarda Şafak arkadaşlarını ikna eder ve cin çağırmaya başlarlar. Başlarına geleceklerden habersiz bu işe koyulurlar. İşin içine iyice girdikçe Betül hayal görmeye başlar ve arkadaşlarının öldüğünü görür. Daha sonra evlerine dönen bu beş arkadaş bu beladan kurtulamaz. Betül geçmişte yaptığı büyük hata yüzünden cinlerin kendisine sardığını farkeder. Ancak iş işten çokta geçmiştir.

Melisa Toros'un Betül karakteri ile başrollüğünü üstlendiği Mihrez Cin Padişahı filmi 2015'in 17 Nisan'ında seyircisiyle buluştu. Filmin diğer aktörlerine göz attığımızda; çok ünlü Vine fenomeni Doğa Konakoğlu'nu Şafak rolüyle görüyoruz. Bildiğiniz üzere Vinelarında izleyicileri gülmekten kıran geçen Doğa bu filmde de yine filmdeki esprileriyle güldürmeye devam ediyor. Tarık Ündüz, Leyla Yüngül ve Haydun Boysan filmin oyuncu kadrosunda isimleri yazan diğer aktörler arasında yer alıyor. Senaryosunun ve yönetmenliğinin Doğa Can Anafarta'ya ait olan Mihrez Cin Padişahı seyircilerine korku dolu dakikalar yaşatmayı amaçlıyor. Doğa Can Anafarta ismini daha önceden Mezuniyet filminin yönetmenliğinden duyanlar vardır elbet. 2. film deneyimini korku türünden denemiş aslında Anafarta. Filmin diğer adı ise Cin Daveti olarak geçiyor. Gerçi tüm afişlerinde Mihrez: Cin Padişahı olarak geçse de diğer bir ismini duyduğunuzda da şaşırmamanız gerektiği için bunu da belirtmek istedim. Filmin yapımcılı ise Metin Anter, Nedim Anter kardeşler tarafından üstleniliyor.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin genç başrol oyuncusu Melisa Toros filmi çekerken değil, izlerken bir hayli korktuğunu dile getirdi ve babasını canlandıran Haldun Boysan ile birlikte çalışmaya dair “Onunla olan sahnelerde çok etkilendim. İnanılmaz duygusal ve korku dolu sahnelerimiz vardı. Orada biraz duygu yoğunluğu yaşadım." açıklamasını yaptı.

  İslam dinine göre her günün bir Cin Padişahı bulunuyor ve bunların en güçlüsü Mihrez El- Ahmer ise bu filmin konusu.

  Türkiye’de ilk kez modelleme tekniği ile baştan bir Cin 3D görseli yaratıldı: Filmin içinde Cin’in beden dışında halini ilk hiçbir kaynak kullanmadan ilk defa bu filmde görüyoruz.

  İlk kez bir filme konu olan cin padişahları yıllar önce gerçekleşmiş bir olaydan yola çıkarak senaryolaştırılmış.

  Yayın Tarihi:

  17 Nisan 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Doğa Can Anafarta

  Yapım Şirketi:

  Chantier

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 113.699 / Hasılat: 1.188.468,22 TL (Türkiye)

  Yorumlar (11)