HD Marnie Oradayken – When Marnie Was There

Marnie Oradayken – When Marnie Was There

Japon animasyonu olan Marnie Oradayken(When Marnie Was There), Anna'nın yaşadıklarını göz önüne alıyor. Anna'nın gözünden çekilen bu filmde, Anna hiç arkadaşa sahip değildir. Hayatını bu zamana kadar hep yalnız geçirmiştir. Anna yalnız başına, terkedilmiş bir evde yaşamaktadır. Sürekli bu evin penceresinden dışarı bakan Anna, görenleri hayrete çeviriyor. Bir insan sürekli aynı yerden, aynı pencereden sabit olarak nasıl bakabilir ki ? Anna çok nadir dışarı çıkıyorken, bir gün yine dışarı çıkar. Evinin yakınlar bir tepe vardır ve genelde oraya gider. Bir gün yine oraya gitmişken Marnie ile karşılaşır. Hiç arkadaşı olan Anna, Marnie ile arkadaş olmak ister. Ancak Marnie bazı nedenlerden dolayı orayı terkeder. Anna, bu zamana kadar ilk olarak olan Marnie'yi kaybetmek istemez ve düşer peşine..

Japonya denince akla ilk olarak Animasyon geldiği için, Japonlardan kötü bir animasyon filmi beklemek saçma olur. Uzun süredir Japonlara ait olan kötü bir animasyon filmi görmedim desem sanırım yalan söylemiş olmam. Japonya'da vizyona giren Marine Oradayken'in 7.8 Imdb puanı bulunuyor. Daha önce 2011 yapımı olan Aşırıcılar animasyonun yönetmenliğini yapan Hiromasa Yonebayashi, Marnie Oradayken (When Marnie Was There) animasyonunun da yönetmenliğini üstleniyor. Ghibli Stüdyosu'nun yapımcılığını üstlendiği Marnie Oradayken animasyonu, 2015 yılının 5 Haziran tarihinde seyircisiyle yüzyüze gelecek. Yoriko, Kiyomasa ve Setsu, bu animasyonda yer alan diğer karakterler arasında yer alıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Yapım, 34. Uluslararası İstanbul Film Festivali programında.

  Joan G. Robinson'ın kaleme aldığı aynı adlı romandan beyazperdeye uyarlandı.

  Yönetmen Hiromasa Yonebayashi'nin ilk filmi izleyiciler ve eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanan 2010 yapımı The Secret World of Arrietty filmiydi. Marnie Oradayken ile ikinci uzun metrajına imza atan yönetmen, Hayao Miyazaki'nin Spirited Away, Princess Mononoke, Howl's Moving Castle gibi unutulmaz yapıtlarının animasyon departmanlarında görev almıştı.

  2016 Oscar Adaylıkları: En İyi Animasyon

  Yayın Tarihi:

  5 Haziran 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Joan G. Robinson, Keiko Niwa, Masashi Ando, Hiromasa Yonebayashi, David Freedman

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 3 ödül & 15 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Dentsu, Hakuhodo DY Media Partners, KDDI Corporation

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 8 Hafta / Seyirci: 1.246 / Hasılat: 11.600,00 TL (Türkiye)

  Resimler

  "Marnie Oradayken – When Marnie Was There" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (1)