HD Mandıra Filozofu 1 (Yerli Film)

Mandıra Filozofu 1 (Yerli Film)

Düşündüren Bir Komedi Filmi.! 'Mandıra Filozofu - Sansürsüz'

Mandıra Filozofu Sansürsüz Mandıra Filozofu Sansürsüz, 4 Nisan 2014 tarihinde vizyonda yerini almış bir komedi filmidir. Yönetmeni Müfit Can Saçıntı Müfit Can Saçıntı olan film bir macera içinde geçiyor. Oyuncuları arasında bulunan Rasim Öztekin, Ayda Aksel ve yönetmenin de oyunculuğunda bulunduğu Müfit Can Saçıntı ile kahkaha dolu bir filmi izlemeye hazır olun. Bu film hem güldürü hem de düşündürücü öğeler barındırıyor. İzlemesi keyif veren bu filmi kaçırmayın, siz de hemen izleyin.

Filmde Mustafa Ali rolünde bir adamın artık hayatla bağlantısını kestiğini göreceksiniz. Bu düşünce onu Muğla 'da bulunana Çökertme Köyü 'ne yerleşmesini sağlamış. Bu köyde sessiz sakin bir kulübede yaşayan Mustafa Ali artık hayattan birşey istememektedir. Mustafa Ali felsefe bölümü mezunudur. Bunun da etkisi ile Çökertme köyünde şehir yaşamından uzak bir hayat sürer ve modern bir hayatı reddederek burada bütün gün kitap okur. Çalışmayı ise hiç düşünmez hatta çalışmaya karşıdır. Bütün zamanını kendine ayırarak geçirir ve tek başına yaşar. Öte yandan zeki, kurnaz ve de çalışkan olan iş adamı Cavit 'in farklı planları vardır. Cavit Muğla 'ya gelir ama ne için gelir ? Burada, Mustafa Ali 'nin bulunduğu araziyi satın almak yerine de kocaman bir otel yaptırmak ister. Mustafa Ali bunu reddeder. Cahit ise ısrarcıdır. Her ne kadar ısrarcı olsada, bir süre sonra Cahit 'te artık bu fikirden uzaklaşır ve Mustafa Ali ile tanıştıktan sonra hayata karşı bütün düşünceleri değişir.

Hayatın farklı yönlerinden izler bulacağınız bu filmi mutlaka izleyin. Bu filmde iki türlü insanla tanışacaksınız. Birisi çok çalışkan para kazanan ve kazanmak için hırsını her şeyini ortaya koymuş bir insan, öte yandan ise felsefe bölümünü bitirip bir köye yerleşmiş bir adam ve hayattan bir beklentsisi olmayan paraya düşkünlüğü olmaya yiyeceğini bile bahçesinde kendisi yetiştirip kendine yetebilen bir adam. Hal böyle olunca da film hem düşündürüyor hem de güldürüyor. Şimdi hangi insan daha rahat hangi insan daha farklı gelin, izleyin buna siz karar verin. Düşünlerinizi zorlayan bu filmi izledikten sonra siz de karar değişimi olacak mı, görelim.

Cahit artık hırsı bırakır ve hayatı diğer yönleriyle yaşamaya karar verir. Musafa Ali 'den çok şey öğrenmiştir. Keyifle izleyeceğiniz bir komedi filmi olan Mandıra Filozofu Sansürsüz, görsel açıları ve Muğla 'da yaşanan macereları ile keyifle izleyeceğiniz bir film. Senaryosunu Birol Güven 'in yazdığı Mandıra Filozofunun yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Müfit Can Saçıntı yapıyor. Keyifli ve düşündüren bir komedi filmi için, bu filmi kaçırmayın.

Mandıra Filozofu Sansürsüz filmi 'ni full izlemeniz için 3 parta ayırdım. Ayrıca interneti güçlü ve iyi olanlar için tek parça yükledim. İnternet bağlantınıza orantılı olan HD kalitesini seçip izleyebilirsiniz.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Mandıra Filozofu filmi, beyazperdeye Çocuklar Duymasın dizisindeki mandıra filozofu Mustafa Ali karakterinin hikayesinden uyarlandı. Film, bir Ege köyünde bir nevi Robinson Crusoe hayatı yaşayan Mustafa Ali'nin iş adamı Cavit Bey ile karşılaşmasını ve yaşadığı yerde gelişen eğlenceli çekişmeleri ele alıyor.

  Filmin çekimleri doğal yapısıyla ün salan Bodrum'un Çökertme Köyü’nde tamamlandı.

  Filozof Mustafa Ali rolüne, dizide de olduğu gibi Müfit Can Saçıntı hayat veriyor. Sevilen oyuncu aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstleniyor. Mustafa Ali karakteri ilk kez sinemada karşımıza çıkıyor ve dizide olduğu gibi lüks ihtiyaçlar, metropol yaşamı, modern hayat, iş yaşamı, kısacası yaşadığımız yüzyılın vazgeçilmez kavramlarını reddediyor; yerlerine daha organik, daha huzurlu bir hayat alternatifini sunuyor.

  Yayın Tarihi:

  04 Nisan 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Birol Güven

  Yapım Şirketi:

  Mint Prodüksiyon

  Box Office:

  Seyirci: 956.571 Hasılat: 9.288.805,65 TL (27 Hafta)

  Yorumlar (152)