HD Liseli Polisler 2 – 22 Jump Street

Liseli Polisler 2 – 22 Jump Street

Lisede yürüttükleri başarılı operasyonun ardından bir kez daha bir araya gelen polis memurları Schmidt (Jonah Hill) ve Jenko (Channing Tatum) aynı gizli görev tanımıyla bu kez üniversite yollarını tutar. Yerel bir üniversiteye kayıt olan ikilinin aralarındaki ilişki de son görevlerinden bu yana ilerlemiştir. Ancak Jenko, okulun futbol takımında ruh eşini bulduğunda, Schmidt ise bir tiyatro topluluğuna üye olduğunda hem görev hem de partnerlikleri bir kez daha sorgulamaya başlarlar. Bu süreç bir nevi büyüme sancılarından geçtikleri, olgunlaşıp birlikte başarıp başaramayacaklarını test edecekleri bir sınava dönüşür.

İki genç polisin maceralarına odaklanan serinin ikinci filminin de başrollerinde bir kez daha Channing Tatum ve Jonah Hill bulunurken yönetmen koltuğunda Phil Lord ve Chris Miller’ı görüyoruz.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin iki başkarakterinden biri olan Jenko'yu canlandıran ünlü oyuncu Channing Tatum, daha önce komedi filminde oynamadığını ve bu nedenle bu seride birlikte çalıştığı dostlarına güvenmeyi öğrendiğini belirtiyor. Tatum, partneri Jonah Hill'ın çok başarılı bir aktör olduğunu, bir repliği farklı şekillerde söyleyebildiğini belirtiyor ve ekliyor: ''Hem ona hem de Chris ile Phil’e güveniyorum, dostlar arasındayım. Onlar gülüyorsa, komik olduğunu biliyorsunuz.”

  Filmin yönetmenliğini birlikte sırtlanan Christopher Miller ve Phil Lord ikilisi için birlikte çalışmak yeni bir durum değil. Zira ikili daha önce Cloudy with a Chance of Meatballs, 21 Jump Street ve The Lego Movie gibi ses getiren yapıtların yönetmenliğini de birlikte üstlenmişti.

  Bu film de ilk filmde olduğu gibi Patrick Hasburgh ve Stephen J. Cannell'ın televizyon için yarattığı "21 Jump Street" serisinden beyazperdeye uyarlandı.

  Kurt Russell, kendisi gibi oyuncu olan oğlu Wyatt Russell'ın bu film ve The Hunger Games serisinin devam filminden teklif aldığını ve uzun bir tereddüt sürecinden sonra bu filmde oynamak için The Hunger Games'deki rolü reddettiğini açıkladı. Eski bir profesyonel buz hokeyi olan Wyatt Russell, bu filmde Zook adlı karakteri canlandırıyor.

  Hikaye, hayali bir üniversite olan MC State Üniversitesi'nde geçiyor. Filmin çekimleri New Orleans ve San Juan'da gerçekleştirildi. Çekimler 2013'ün Eylül ayında başlayıp Aralık'ta sona erdi.

  Yayın Tarihi:

  08 Ağustos 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Michael Bacall, Oren Uziel, Rodney Rothman, Michael Bacall, Jonah Hill, Patrick Hasburgh, Stephen J. Cannell

  Ödüller:

  7 ödül & 22 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Columbia Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), LStar Capital

  Bütçe:

  50.000.000$ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta / Seyirci: 44.211 / Hasılat: 514.336,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (35)