1080p Labirent 1: Ölümcül Kaçış – Labirent 1: The Maze Runner

Labirent 1: Ölümcül Kaçış – Labirent 1: The Maze Runner

Evet arkadaşlar... Filmin sinema çekimini çok istek olduğu için ekledim. 720p HD full olarak düştüğü zaman videoları güncelleyeceğim. Ülkemiz'de 1 haftalık gösterim ile 152.593 izlenme alarak 1.617.530,42 TL hasilata ulaşmıştır.

Labirent Ölümcül Kaçış filmi henüz çok yeni vizyona girdi. Ülkemizde vizyona girdiği tarih 19 Eylül 2014 tür. Bilim Kurgu, Aksiyon, Gizem türündeki Labirent Ölümcül Kaçış filminin yönetmen koltuğun'da Wes Ball adlı yönetmen yer alırken filmin yazarları ise Noah Oppenheim ve Grant Pierce Myers'dir. Dylan O'Brien, Kaya Scodelario, Patricia Clarkson, Will Poulter, Thomas Brodie-sangster gibi ünlü oyuncuların sahne aldığı Labirent: Ölümcül Kaçış filmi 2014 ABD yapımıdır. IMDb üzerinden 28 bin oylama ile 7.6 gibi bir puan yakalayarak başarılı olduunu kanıtlamıştır.

Labirent: Ölümcül Kaçış, Wes Ball’ın ilk uzun metraj tecrübesi. Ball‘ın ilk filmi “Ruin/Harabe” yedi dakikalık kısa bir animasyon.

Labirent Ölümcül Kaçış izle, Labirent Ölümcül Kaçış Full izle, Labirent Ölümcül Kaçış Türkçe Altyazılı izle, The Maze Runner Türkçe Altyazılı izle

Thomas yukarı doğru hareket eden bir asansörde uyanır. Kapılar açıldığında kendini bir grup yaşıtıyla bulur. Bu koloni onu bir kayranda karşılar. Kayran devasa büyüklükteki duvarların çevrelediği geniş bir alandır. Thomas‘ın aklı bulanmış, nerede olduğunu, nereden geldiğini, ailesinin kim olduğunu, geçmişini ve hatta kendi ismini dahi hatırlayamamaktadır.

Thomas ve “Kayranlılar” buraya nasıl ve neden getirildiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri şey her sabah labirente gidilen dev bir kapının açıldığıdır. Her akşam ise güneş batarken kapı kapanır. Her otuz günde bir asansörle yeni bir çocuk gruba katılır. Labirentin bu davranışı Thomas’ı getirir, fakat beklenmedik bir şey olur ve bir hafta sonra asansör labirente Teresa adında bir kızı getirir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, Amerikalı yazar James Dashner’ın Ekim 2009 tarihinde yayınlanan ve New York Times En İyi Satış ödülü alan The Maze Runner adlı kitabından uyarlama. Film ülkemizde de aynı adla çevrilip piyasaya çıktı.

  “Kitabı okuduğumda hayal gücümde kayranın duvarlar ile çevrili doğal fakat sert görüntüsü oluştu ve bu benim önümüzdeki birkaç sene yaşamak isteyeceğim bir yerdi… Thomas herkesin geri adım attığı bir dünyada öne çıkıp belirsizliğe adım atan birisi… Bu belirsizlikle yüzleşecek cesarete ulaşıp, kendini bulma mücadelesi. Thomas meraklı birisi ve bu merakı kayranda onu bir tehdit haline de getirebilir veya onu oradan çıkaracak şey de olabilir”

  Labirent: Ölümcül Kaçış, Wes Ball’ın ilk uzun metraj tecrübesi. Ball‘ın ilk filmi “Ruin/Harabe” yedi dakikalık kısa bir animasyon.

  Temple Hill Entertainment yapımcısı Wack Godfrey projeyi kabul etme sürecini şu sözlerle özetliyor: “20th Century Fox’’ bana bu projeyle geldiklerinde hemen kabul ettim, çünkü sonunda çocuklarım için bir film yapacaktım”

  Diğer Adları:

  The Maze Runner

  Yayın Tarihi:

  19 Eylül 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Noah Oppenheim, Grant Pierce Myers, T.S. Nowlin, James Dashner

  Ödüller:

  3 ödül & 10 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Twentieth Century Fox Film Corporation, Gotham Group, Temple Hill Entertainment

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 26 Hafta / Seyirci: 543.160 / Hasılat: 6.140.605,94 TL (Türkiye)

  Yorumlar (160)