1080p Kuralsız – Insurgent

Kuralsız – Insurgent

Başrolünün ünlü kadın oyuncu Shailene Woodley'in Tris rolüyle üstlendiği 2015 yapımı bir Amerika filmi Kuralsız (Insurgent). Aslında filmin adından da anlayabileceğiniz gibi Divergent filminin devamı olarak çekilmiş bir film. Tris hayatını değiştirecek kararlar vermek zorundadır. Divergent filminde yarım kalan macerayı bu filmde tamamlayacak Tris. Savaş kısa zaman içerisinde başlayacak ve herkes hangi tarafta olduğunu seçmesi gerekecek. Tris'in yapacağı en ufak hata onun hayatına mâl olabilir. Hayatına mâl olmasa bile çok büyük bir darbe alacağı kesindir. Filmde aksiyon ve maceranın yanı sıra romantizmin de eksik olmadığını söylesek yanlış olmaz aslında.

Divergent filminin yönetmenliğini Neil Burger yaparken bu filmde değişikliğe gidilmiş ve yönetmenlik koltuğuna Robert Schwentke adında ünlü bir yönetmen oturmuş. Ayrıca filmin senaristleri farklı Akiva Goldsman ve Brian Duffield ikilisi bulunuyor bu filmin senaryosunda. Aslında filmin perde arkası baştan aşağı değişmiş desek çokta abest kaçmaz bence. Divergent filmi vizyona girdiğinde çok fazla ses getirmişti. Bu filmde de bekletiler aynı. Divergent'te olduğu gibi bu film için ayrılan bütçesi oldukça fazla. Önceki filmden aynı oyuncular Tris karakteriyle Shailene Woodley, Peter rolüyle Miles Teller ve Jeanine karakteri ile Kate Winslet gibi ünlü aktörler yer alıyor. Bu ünlü aktörlerin ardısıra Theo James, Jai Courtney ve Octavia Spencer gibi oyuncular da filmin oyuncu kadrosunu süslüyor. Seyircilerin bu filmden bekletisi oldukça fazla. En azından Divergent filminden daha iyi bir film bekledikleri kesin diyebiliriz. Bakalım beklentileri karşılayabilecek mi Kuralsız filmi.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  1968 doğumlu yönetmen Robert Schwentke, adını ilk olarak 2002 tarihli gerilim filmi olan Dövme ile duyurmuştu. Uçuş Planı, Zaman Yolcusunun Karısı, Red ve R.I.P.D. gibisinden farklı türlerde filmlere imza atan Schwentke; Veronica Roth'un serisinin beyazperde uyarlamasının bir sonraki halkası olan Allegiant'ın yönetmenliğini de üstlenecek.

  Veronica Roth, geçtiğimiz yıllarda serinin üçüncü kitabını sonlandırırken, öykünün son halkasının tıpkı emsal örneklerde olduğu gibi iki bölüm halinde beyazperdeye aktarılacağı duyuruldu. Tris'in hem edebi hem de beyazperde macerasının sonunu işaret eden kitabı perdeye uyarlayacak isim ise; Kuralsız'ın yönetmen koltuğuna da oturan isim olan Robert Schwentke!

  Filmin çekimlerinin büyük bir kısmı Atlanta'da gerçekleştirildi. Film için Atlanta'da kurulan devasa set sayesinde, pek çok sahne CGI efekti ihtiyacı minimum gereksinime ihtiyaç duyularak çekilmiş oldu.

  Yayın Tarihi:

  20 Mart 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Brian Duffield, Akiva Goldsman, Mark Bomback, Veronica Roth

  Ödüller:

  2 ödül & 6 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Red Wagon Entertainment, Mandeville Films, NeoReel

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 14 Hafta / Seyirci: 320.843 / Hasılat: 4.051.315,23 TL (Türkiye)

  Yorumlar (16)