1080p Korku Seansı 2 – The Conjuring 2

Korku Seansı 2 – The Conjuring 2

Korku filmleri türündeki Korku Seansı filminin devamı olan Korku Seansı 2 filmini full hd izlemeniz için sitemize ekledik. 2013 yılında yayınlanan ve çok sayıda kişi tarafından beğenilen Korku Seansı filminin devamı olan bu muhteşem korku filminin korku dolu sahneleri ile tüyleriniz diken diken olacak.

James Wan’ın yönettiği 2016 ABD yapımı film 133 dakika sürüyor ve Türkiye’de 10 Haziran 2016’da vizyona girdi. Başrollerde Vera Farmiga, Patrick Wilson, Frances O'Connor, Madison Wolfe ve Franka Potente oynuyor. Senayo James Wan, David Johnson , Chad Hayes ve Carey Hayes’a ait. Filmde yönetmen olan ve senaryoda imzası bulunan James Wan, Rob Cowan ile birlikte filmin yapımı görevinde bulunmuştur.

Anormal olan vakaları inceleyen Lorraine (Vera Farmiga) ve Ed (Patrick Wilson)çifti bu kez İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzey kesimlerinde bulunan Enfield Bölgesinde incelemede bulunur. Peggy Hodgson (Frances O'Connor) isimli kadın ile yaşları 1 ila 13 arasında değişen 4 çocuğu ile birlikte büyük bir eve taşınır. Eve taşınan çocuklar bir süre sonra geceleri hareket eden nesneleri görür. Anne ise bu durumu fazla ciddiye almaz, ancak çocuklarına musallat olan güçler anneyi de rahatsız etmeye başlar.

Film 1977 yılında İngiltere’de yaşanan bir olaydan etkilenerek yapılmıştır. Korku dolu sahnelerle çok sayıda kişiyi etkileyen Korku Seansı 2 filmi izleyip yorumlarınızı yaparsanız seviniriz.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  The Exorcist filminin ardindan en cok kazanan ikinci korku filmi unvanını taşıyor.

  21 Eylül 2015'te çekimler başlamadan Burbank-California’daki Warner Bros. Stüdyoları’nın 4 no’lu platosu, Roma Katolik Kilisesi’nden onaylı bir şeytan çıkarıcı ve demonolog Lorraine Warren’ın şahsi dostu Albuquerque-New Mexico’dan Peder Steven Sanchez tarafından kutsandı. Peder Steve daha sonra sette mevcut olacak herkesi şahsen kutsamak için davette bulundu. Ardından, stüdyoyu kutsal suyunu kullanarak gezdi ve ana seti oluşturan her odayı kutsamak için yağ serpti. Çekimler kutsama töreninin ardından başladı.

  Korku Seansı 2, paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren’ın yaşadığı, kamuoyunda yankı uyandırmış olan gerçek vakadan beyazperdeye uyarlandı.

  Filmin yönetmeni James Wan: “İlk filmde onlarla tanıştığımızdan beri Ed ve Lorraine’in yaşadığı her şey onları Enfield’e yöneltiyordu. Hayatları boyunca araştırdıkları vaka repertuarı içinde, Enfield en zorlulardan biri… ve korkutuculardan. Ayrıca, pek çok açıdan Amityville vakasının yansıması olması itibariyle de son derece ilginç. Dolayısıyla, filmde buna da değiniyoruz.”

  Vera Farmiga: "Lorraine Warren’ın kimliğine bürünüp 20 mil daha koşturmak benim için gerçekten keyifliydi. İnsanın en üst düzey oyunculuğunu ortaya çıkarmasını gerektiriyor. Öte yandan, James bizi A’dan Z’ye çok iyi tanıyor ve bize nasıl ulaşacağını biliyor. Bence Patrick de, ben de bu kez daha bile özgüvenli ve rahattık."

  Yapımcı Rob Cowan: "Bu hikayeye özgü bir diğer öğe de paranormal olaylara karşı şüpheci yaklaşımdı. Bu şeyler gerçekten oluyor muydu? Polis, muhabirler, fotoğrafçılar olaylara dahil oluyorlardı… Bir süre sonra, oraya giden ve konu hakkında konuşan insan sayısı yüzünden olay biraz sirke döndü. Kızın o sesi kendisinin çıkarıp çıkarmadığını kontrole gelen bir vantrilok bile vardı.”

  Warren çiftinin gelişinden önce, Hodgson evi Alman parapsikolog Anita Gregory ve İngliz paranormal araştırmacısı Maurice Grosse tarafından da sıkça ziyaret edilmiştir. Fakat aile üzerinde en büyük farkı yaratanlar Warren çifti olmuştur.

  Wan Hodgson ailesinin yaşadığı çeşitli gerçek olayları beyaz perdeye uyarlamak için senarist David Leslie Johnson’ın yanı sıra, “Korku Seansı”nı yazmış olan ve Warren çiftinin dünyasını bir kez daha ziyaret etmeye istekli yazarlar Chad ve Carey Hayes’le birlikte çalıştı.

  Diğer Adları:

  The Conjuring 2 The Enfield Poltergeist

  Yayın Tarihi:

  10 Haziran 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  James Wan, David Johnson, Chad Hayes, Carey Hayes

  Yapım Şirketi:

  New Line Cinema, Atomic Monster, Evergreen Media Group

  Box Office:

  İlk Hafta Sonu (3 Gün) Hasılat: 40.350.000 $ / Toplam Hasılat: 40.350.000 $ (ABD)

  Resimler

  "Korku Seansı 2 – The Conjuring 2" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (4)