1080p Kod Adı: U.N.C.L.E. – The Man from U.N.C.L.E.

Kod Adı: U.N.C.L.E. – The Man from U.N.C.L.E.

Daha önceden ABD(Amerika Birleşik Devletleri)'de dizi olan Kod Adı U.N.C.L.E.'ın beyaz perdeye aktarılmasına karar verilmiş ve 28 Ağustos olarak vizyon tarihi belirlenmiştir. Konusundan söz edecek olursak; 1900'lü yılların ortalarında, filmi başrolünü Napoleon Solo rolü ile üstlenen Henry Cavill, bir CIA ajanıdır. Armie Hammer'ın üstlendiği KGB uzmanı olan Illya Kuryakin karakteri ile gizli bir operasyona takılır Napoleon. Katıldıkları örgüt nükleer silahlar üreten gizli bir çetedir. Amaçları bu çetenin merkezine kadar sızıp, çeteyi çökertmektir. Aksiyonun bi' an eksik olmadığı Kod Adı U.N.C.L.E. filmi 2015 yapımıdır. Filmin sinemaya uyarlanmasında yani yönetmenliğinde Guy Ritchie oturmaktadır. Ayrıca Ritchie, Lionel Wigram ile birlikte filmin senaryosunda da görev almaktadır. 109 dakika boyunca aksiyon ve macera dolu dakikaların ardısıra film, mizahi yönüyle de dikkatleri üstüne toplayacak. FilmCuk seyircilerine özel HD kalitede yüklenecek olan Kod Adı UNCLE filmini Türkçe Altyazılı olarak ve ilk seyretmek için bizi takip etmeyi unutmayın


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin ismindeki U.N.C.L.E. kelimesi "United Network Command for Law and Enforcement"ın kısaltması.

  Filmin prodüksiyonuna başlamadan önce orijinal The Man from U.N.C.L.E. (1964)'ı izleyen tek oyuncu Ilya Kuryakin karakterini canlandıran Armie Hammer olmuş.

  Napoleon Solo karakteri için düşünülen isimler arasında Tom Cruise ile George Clooney vardı. Cruise Görevimiz Tehlike 5 filmine hazırlandığından rolü geri çevirirken Clooney sağlık problemleri nedeniyle filme dahil olamamış.

  Film, orijinal seride açıklanmayan orijinal hikaye Küba Füze Krizi'nin bir-iki yıl sonrasında geçiyor.

  Filmin yönetmen koltuğu için masaya oturulan kişi Steven Soderbergh, stüdyoyla yaşadığı bütçe ve kast anlaşmazlıkları nedeniyle projeden ayrıldı.

  Filmde cameo rolünde karşımıza çıkacak isimler arasında İngiliz futbol yıldızı David Beckham da bulunuyor.

  Yayın Tarihi:

  28 Ağustos 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Guy Ritchie, Lionel Wigram, Jeff Kleeman, David C. Wilson, Guy Ritchie, Lionel Wigram, Sam Rolfe

  Ödüller:

  4 ödül & 2 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Warner Bros., RatPac-Dune Entertainment, Wigram Productions

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 5 Hafta / Seyirci: 140.653 / Hasılat: 1.763.941,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (1)