1080p Kayıp Kız – Gone Girl

Kayıp Kız – Gone Girl

15. evlilik yıl dönümünü kutlayacakları gün bir kadın kaybolur. Ama ne var ki tüm izler katil olarak kocasına işaret.

Hikayenin merkezindeki çift, eski bir New York'lu yazar olan Nick ve karısı "havalı kız" Amy. Beşinci evlilik yıl dönümlerinde Amy kaybolur ve evlilikleri bir gizeme dönüşür. Nick şüphe uyandırıcı davranışları yüzünden bir numaralı şüpheli olur. Amy, ölü ya da diri bulunmak üzere ilham arayışındaki dünyanın gözleri önünde medya çılgınlığının övülen malzemesi haline gelir.

Nick ve Amy'nin bu romantik birlikteliği Amy'nin kaybolması ile simgesel bir Amerikalı suç hikayesine dönüşür. Amy'nin yok oluşu gizemli bir aynalı koridor haline gelir. Ortaya çıkan olaylar karışıklık ve şok etkisi yaratarak can alıcı soruları beraberinde getirir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, yazar Gillian Flynn'in,aynı adlı çok satan romanı 'Gone Girl'den sinemaya uyarlandı.

  Ünlü yönetmen David Fincher, 2011 yılında izleyiciyle buluşan Ejderha Dövmeli Kız filminden üç yıl sonra sinemaya dönüyor. Kayıp Kız, Fincher'ın imza attığı beşinci roman/hikaye uyarlaması olacak. Yönetmen, öncesinde Zodiac, The Curious Case of Benjamin Button, The Girl with the Dragon Tattoo ve The Social Network gibi uyarlamarın yönetmenliğini üstlenmişti.

  Ben Affleck yeni bir projede yönetmenlik yapmak için hazırlanıyorken David Fincher'dan gelen başrol teklifi üzerine, projesini erteleme kararı almış. Affleck'e göre David Fincher, tanıdığı yönetmenler arasında, herkesin işini onlardan daha iyi bilen tek yönetmenmiş.

  Filmin uyarlandığı kitabın yazarı Gillian Flynn, aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme alan isim. Flynn, izleyicilerin filme olan ilgilerini artırmak için film için yazdığı senaryonun sonunu, kitaptaki sondan farklı yazmış.

  Amy Dunne karakteri için düşünülen isimler arasında Rese Witherspoon, Charlize Theron, Natalie Portman, Emily Blunt, Rooney Mara, Olivia Wilde ve Abbie Cornish gibi isimler bulunuyordu.

  Yayın Tarihi:

  10 Ekim 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Gillian Flynn, Gillian Flynn

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 64 ödül & 169 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Twentieth Century Fox Film Corporation, Regency Enterprises, TSG Entertainment

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 14 Hafta / Seyirci: 132.117 / Hasılat: 1.898.192,39 TL (Türkiye)

  Yorumlar (8)