1080p Kayıp Balık Dori – Finding Dory

Kayıp Balık Dori – Finding Dory

Ünlü film Yönetmeni Andrew Stanton’un yönettiği, Animasyon ve Komedi türündeki bu eğlenceli animasyon filmi olan Kayıp Balık Dori “Finding Dory” filmini 1080p full hd olarak sitemize ekledik.

2 Eylül 2016 tarihinde vizyona giren en eğlenceli animasyon filmleri arasında gösterilen Kayıp Balık Dori, 1 saat 35 dakika sürüyor.
Hemen hemen herkesin beğenerek ve severek izlediği Kayıp Balık Nemo’nın spin-off projesi olan Finding Dory (Kayıp Balık Dori), sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır.

Oğlunu aramak maksadıyla okyanusu bir uçtan diğer uca gezen Marlin'in, "balık hafızalı" yoldaşı Dory kendi adını taşıyan bir filme kavuşmuş oldu.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Yönetmen Andrew Stanton, “Teknolojimiz zamanla çok ilerledi. Ama orijinal filmin görüntüsüne ve hissiyatına minnettarız. Sadece bazı geliştirmeleri eklememiz gerekti. Bizim ışıklandırmamız daha karmaşık. Bitki örtüsü ve hayvanlar daha detaylılar.Neyse ki ilk filmdeki görüntüyü yaratabilmişiz. Hatta bunu bugün elimizde olan teknoloji olmadan yaptık. Bir şekilde seyirciye sanki sualtında olduklarını hissettiren güzel bir nokta yakaladık ve bunu yaratmaktan mutluluk duyduk.” dedi.

  Film, Kayıp Balık Nemo filminden 13 yıl sonra çekilmiş olsa da hikaye Nemo'nun hikayesinden yalnızca bir yıl sonrasında geçer.

  25 milyon beğeni ile Dory herhangi bir Disney veya Pixar filmindeki karakterler arasında Facebook'ta en sevilen karakter olmuştur.

  Diğer Adları:

  Kayıp Balık Nemo 2, Finding Nemo 2

  Yayın Tarihi:

  02 Eylül 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Andrew Stanton, Victoria Strouse

  Ödüller:

  2 Ödül & 12 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures

  Bütçe:

  $200.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 13 Hafta / Seyirci: 617.320 / Hasılat: 7.408.151,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (2)