HD Kaset İşi – Sex Tape | 2014 (Altyazılı)

Kaset İşi – Sex Tape | 2014 (Altyazılı)

Başrollerini Cameron Diaz ve Jason Segel’in oynadığı harika bir komedi filmi. Sizleri bekliyor, Sex Tape, yani asıl çevirisi Sex Kasedi, olan film sinemamıza, Kaset İşi adıyla giriş yapmış. Film 10 yıldır evli olan çiftin hayatlarını konu edinir. Her evli çift gibi başta iyi giden cinsel hayatları ilerleyen yıllar ile birlikte rutinleşerek eski heycanını kaybeder. Çift artık eskisi gibi birlikte olmak istemez, hatta bu alışkanlıklarını geçiştirebildikleri kadar geçiştirir. İki çocuk sahibi olan çift, rutin seks hayatları ile beraber sıkılgan bir ilişki yaşamaktadır.

Durum daha da kötüye gitmeden önce, Annie bu cinsel hayatı renklendirmek amacıyla çözümler arayışına girer. İlk anlardan itibaren bir çözüm bulamayan Annie, sonrasında ilişkilerini kameraya alma fikriyle uyanır. Giydiği paten ve ultra seksi bir kıyafet ile eşi Jay’in karşısına çıkan Annie, cinsel deneyimlerini kameraya çekip, renk katabilecekleri fikrini eşiyle paylaşır. Bu fikre aklı yatan Jay, kamerayı sabitleyip eşini yatağa atar ve bir ön girişme sonrası sevişmeye başlarlar. Nihayetinde sevişme biter ve videoyu kapama tuşu ile durduran Jay, eşinin yanına yatağa uzanır.

Filmde bu raddeye kadar herşey normal seyrinde giderken, Jay’in telefonuna yüklediği ve içerisindeki videoları tüm o uygulamaya sahip bireyler ile birlikte paylaşan platform yüzünden, çektikleri seks kasedi çiftin tüm çevresine yayılır.
Filmin komedi silsilesi tam da bu raddeden sonra başlar, arkadaşlarının ellerine geçen seks kasetlerini ne pahasına olursa olsun ele geçirmeye çalışan çift, bu olaylar silsilesinde yaşadıkları komik maceralar filmin komedi bölümlerini oluşturmakta. Yakınlarının tabletlerini ele geçirmeye çalışan çiftin başına neler gelmiyor ki? Köpek saldırısına uğruyorlar, düşüp, yaralanıyorlar, sakatlanıyorlar, rezil duruma düşüyorlar ve daha neler neler…

Filmin orijinal adı, Sex Tape yani Seks Kasedi olmasına rağmen, ülkemizde tabu halinde olan seks kavramı yüzünden dilimize film, Kaset işi olarak çevrilmiştir. Sanata da gelen bu tabu kavramlarının etkisini daha filmin değiştirilen adında görmekteyken, umarız filmin sansürlenen sahneleri karşımıza çıkmaz diyor, ve FilmCuk.com olarak iyi seyirler diliyoruz...


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Cameron Diaz ve Jason Segel, daha önce 2011 yapımı Kötü Öğretmen adlı filmde birlikte çalışmışlardı.

  Cameron Diaz filmde vurgulanmak istenenle ilgili şunu söylüyor: “Film evliliğin zorluklarını ve onu taze tutma çabalarını konu alıyor. Seks kasetini kaybetmek onlara pahalıya mâl olabilecek bir şeyken, ilişkilerinin güçlenmesini sağlıyor; onlara aslında her zaman bir takım olduklarını hatırlatıyor."

  Kaset İşi filminin fikri yapımcılar Todd Black ve Jason Blumenthal’ın ofisinde, yazar Kate Angelo’yla yaptıkları bir toplantı sırasında ortaya çıktı. Black o günü şöyle hatırlıyor: “Biz fikirler ortaya atıyorduk, Kate fikirler ortaya atıyordu; ve sonra Jason evli, sıradan bir çift bir seks kaseti hazırlasa ve ertesi gün kaset kaybolsa neler olurdu diye merak etti. Ağzım resmen açık kaldı; Kate’in ağzı açık kaldı ve Jason gülümseyerek karşımızda oturdu. Bu harika konsepti olgunlaştırmak için ofisimde saatlerce çalıştık.”

  Yapımcı Steve Tisch şunları söylüyor: “1980’lerin başında Risky Business ’in yapımcılığından öğrendiğim şey, sinemaseverlere garanti gözüyle bakamayacağınızdır. Onlar zekidirler ve ne istediklerini bilirler. O dönemki yapım ortağım John Avnet ve yazar-yönetmen Paul Brickman’la birlikte şöyle düşünmüştük: 'Seyircilere, komplike karakterlere ve tek boyutlu olmayan bir konuya sahip, daha zekice bir şey sunalım; bakalım nasıl olacak?' Sanırım bunu Kaset İşi’yle de yapıyoruz.”

  Will and Grace ve Becker gibi televizyon dizilerinden tanıdığımız senarist Kate Angelo, Kaset İşi hakkında şöyle söylüyor: “Kaset İşi’ni yazmak belki de bir senaryo yazarken en çok eğlendiğim projeydi; özellikle de bir seks kasetini önce hazırlayıp sonra kaybetmek çok akıl almaz ve utandırabilecek bir şey olduğu için, hikayeyi sürekli olarak daha ileri götürebiliyor. Burada kilit nokta çifti gerçekçi, evliliklerini özdeşleşilebilir kılmaktı. Filmdeki tüm o müstehcen ve seksle ilişkili komedinin başarılı olmasının nedeni şu: Eğer bu çiftle özdeşleşir ve onları severseniz, onlarla her yere gidebilirsiniz."

  “Filmin teknolojiyle ilgili esprileri bana çok komik geldi çünkü ben de sürekli olarak bir şeyleri batırıyormuşum gibi hissediyorum” diyen yönetmen Jake Kasdan, şöyle devam ediyor: “Bazı şeyleri yanlış insanlara gönderiyorum, hem de tekrar tekrar. Bir şeyi sildiğimi ve kaybettiğimi sanıyorum ama bakıyorum kaybetmemişim. Bir aygıtta birine mesaj atıyorum ve mesaj başka bir aygıtta beliriveriyor. Aslında hayatımızı kolaylaştırması gereken tüm bu şeyler bazen bizim kontrolümüzden çıkabiliyor; ve aygıtlarınızın sizi yendiği hissine kapılabiliyorsunuz. Filmimizi çekerken, insanların bu endişeyle çok yakından özdeşleştiğini gördük. Pek çok insan bir tür senkronizasyon fiyaskosu ya da mesajlaşma kazası yaşamıştı."

  Cameron Diaz ise rol arkadaşı Jason Segel ve yönetmen Jake Kasdan hakkında şöyle söylüyor: “Jake ve Jason’la tekrar çalışma fırsatı bulmayı umuyordum. 'Bad Teacher deneyimi çok eğlenceliydi ama çok çabuk olup bitti. Hızla çekilmesi gereken filmlerden biriydi –oynayacak zaman yoktu. Bu film ise çok farklıydı. Ayrıca, içeriği ve mizahından ötürü, üçümüz için çok samimi bir deneyimdi” diyor.

  Cameron Diaz çekimlerde yaşadıkları gülünç anları şöyle anlatıyor: “Aman Tanrım, çok komikti. En komik yanı da, Jake’in de bunun bir parçası olması zorunluluğuydu” diyor gülerek ve ekliyor: “Sadece Jason ve ben yoktuk. Jason, ben ve Jake’tik. Jason’la yatakta ya da komik bir pozisyondayken kafamızı kaldırıp Jake’in çekimin nasıl olacağını çözmeye çalıştığını gördüğümüz anlar oldu. O anlarda, ‘Hey, Jake, nasıl gidiyor?’ diye soruyorduk. Yani, evet, en komik olanı, ben ve Jason yarı çıplak, Jake de yanı başımızdayken, ‘Biraz daha hızlı, yavaş, biraz yukarı, biraz aşağı’ gibi talimatlar verdiği; üçümüzün birlikte geçirdiği o günlerdi."

  Diğer Adları:

  Seks Kasedi

  Yayın Tarihi:

  5 Eylül 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Jason Segel, Kate Angelo

  Ödüller:

  2 Ödül & 3 Adaylık

  Yapım Şirketi:

  Escape Artists, LStar Capital, Media Rights Capital (MRC)

  Bütçe:

  $40.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta / Seyirci: 99.068 / Hasılat: 1.192.705,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (40)