Kaset İşi – Sex Tape | 2014 (Altyazılı)

Kaset İşi – Sex Tape | 2014 (Altyazılı)

Ülke:

Süre:

94 Dakika
Başrollerini Cameron Diaz ve Jason Segel’in oynadığı harika bir komedi filmi. Sizleri bekliyor, Sex Tape, yani asıl çevirisi Sex Kasedi, olan film sinemamıza, Kaset İşi adıyla giriş yapmış. Film 10 yıldır evli olan çiftin hayatlarını konu edinir. Her evli çift gibi başta iyi giden cinsel hayatları ilerleyen yıllar ile birlikte rutinleşerek eski heycanını kaybeder. Çift artık eskisi gibi birlikte olmak istemez, hatta bu alışkanlıklarını geçiştirebildikleri kadar geçiştirir. İki çocuk sahibi olan çift, rutin seks hayatları ile beraber sıkılgan bir ilişki yaşamaktadır.

Durum daha da kötüye gitmeden önce, Annie bu cinsel hayatı renklendirmek amacıyla çözümler arayışına girer. İlk anlardan itibaren bir çözüm bulamayan Annie, sonrasında ilişkilerini kameraya alma fikriyle uyanır. Giydiği paten ve ultra seksi bir kıyafet ile eşi Jay’in karşısına çıkan Annie, cinsel deneyimlerini kameraya çekip, renk katabilecekleri fikrini eşiyle paylaşır. Bu fikre aklı yatan Jay, kamerayı sabitleyip eşini yatağa atar ve bir ön girişme sonrası sevişmeye başlarlar. Nihayetinde sevişme biter ve videoyu kapama tuşu ile durduran Jay, eşinin yanına yatağa uzanır.

Filmde bu raddeye kadar herşey normal seyrinde giderken, Jay’in telefonuna yüklediği ve içerisindeki videoları tüm o uygulamaya sahip bireyler ile birlikte paylaşan platform yüzünden, çektikleri seks kasedi çiftin tüm çevresine yayılır.
Filmin komedi silsilesi tam da bu raddeden sonra başlar, arkadaşlarının ellerine geçen seks kasetlerini ne pahasına olursa olsun ele geçirmeye çalışan çift, bu olaylar silsilesinde yaşadıkları komik maceralar filmin komedi bölümlerini oluşturmakta. Yakınlarının tabletlerini ele geçirmeye çalışan çiftin başına neler gelmiyor ki? Köpek saldırısına uğruyorlar, düşüp, yaralanıyorlar, sakatlanıyorlar, rezil duruma düşüyorlar ve daha neler neler…

Filmin orijinal adı, Sex Tape yani Seks Kasedi olmasına rağmen, ülkemizde tabu halinde olan seks kavramı yüzünden dilimize film, Kaset işi olarak çevrilmiştir. Sanata da gelen bu tabu kavramlarının etkisini daha filmin değiştirilen adında görmekteyken, umarız filmin sansürlenen sahneleri karşımıza çıkmaz diyor, ve FilmCuk.com olarak iyi seyirler diliyoruz...
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorumlar (40)