1080p Karlar Ülkesi – Frozen

Karlar Ülkesi – Frozen

Maceracı ve iyi kalpli bir kız olan Anna, kız kardeşi Prenses Elsa'yı bulup yaşadığı krallığa sonsuz kış getiren laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğa çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff ve sadık Ren geyiği Sven'dir. Ayrıca Olaf adlı bir başka yol arkadaşları daha olur. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir.

Disney yapımı animasyon filmin yönetmenliğini Chris Buck ve Jennifer Lee yürütürken, başkarakterleri seslendiren isimler Kristen Bell ve Jonathan Groff.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, ünlü yazar Hans Christian Andersen'ın en önemli masallarından biri olan The Snow Queen'den esinlenilerek yaratılmıştır.

  Film, 2014 yılında 86. kez düzenlenen Akademi Ödülleri'nde 'En İyi Animasyon' kategorisinde Oscar Ödülü'ne layık görülürken filmde yer alan 'Let It Go' adlı şarkı da 'En İyi Orijinal Şarkı' ödülünü kazandı.

  Yayın Tarihi:

  17 Ocak 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Jennifer Lee, Hans Christian Andersen, Chris Buck, Jennifer Lee, Shane Morris

  Ödüller:

  2 Oscar Kazandı. Diğer 72 ödül & 57 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Walt Disney Animation Studios, Walt Disney Pictures

  Bütçe:

  $150.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 17 Hafta / Seyirci: 30.508 / Hasılat: 250.439,50 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?