1080p Karınca Adam – Ant-Man

Karınca Adam – Ant-Man

Dr. Hank Pym, yeni formüller bulmak için gündüzünü gecesine katan bir biyokimyacıdır. Sürekli formül bulmak ve onu geliştirmek için uğraşmaktadır. Dr. Hank, sonunda işe yarayabilecek bir formül bulmuştur. Bu formülün işlevi; cisimlerin boyutlarını değiştirebilmesidir. Şimdiye kadar yaptığı hiç bir formül işe yaramazken Hank, bu formülün işe yaracağı umuduyla çalışmalarına başlar. Ancak yine işler istediği gibi gitmez. Şöyle ilginç bir olay olur; Dr. Hank, bu formül sayesinde yanlışlıkla bir yetenek kazanır. Bu yeteneğin işlevi ise hayvanlarla konuşabilmedir. Hatta hayvanlarla konuşmanın yanı sıra onları kontrol edebilme yeteneğidir.

Bu aksiyon ve macera dolu Karınca Adam (Ant-man) filminin senaryosunda ünlü senarist Edgar Wright yer almaktadır. Joe Cornish, Adam McKay ve Paul Rudd ise Wright'ın yanında Ant-Man filminin senaryosunu üstlenen isimler arasındadır. Peyton Reed ise bu filmin yönetmenlik saltanatında yer alan isimdir. 2015 yapımı olan Karınca Adam, 17 Temmuz'da seyircisiyle buluşacak. Film vizyona girer girmez FilmCuk.Com farkı ile seyredebileceksiniz. Karınca Adam(Ant-Man) filmini. ABD yapımı olan Ant-Man filminin oyuncu kadrosunda Peggy Carter rolünde Hayley Atwell, başrolünde Scott Lang (Ant-Man) karakterinde Paul Rudd, Hope Van Dyne rolünde ise Evangeline Lilly aktörleri yer almaktadır. Aslında filmin türü bir bakıma bilim kurgunu da çağrıştırıyo desem yalan olmaz. Filmi düştüğünde ilk biz ekleyeceğiz takipte kalın. Film düşünce izleyen izleyicilerimiz yorum yaparlarsa izlemeyenler için önbilgi olmuş olur. İyi seyirler.

Karınca Adam Birkaç Not:

*Mermi Karınca (paraponera clavata): Dünyanın en şiddetli acılarından birini tatmak isterseniz mermi karıncaların sizi bir kez ısırması yeterlidir.
Isırdığı yerde mermiyle vurulmuş gibi bir acı hissedildiği için adını da buradan alır. Amazon ormanlarındaki bazı kabilelerde mermi karıncalar kutsal törenlerde
kullanılır. Ergenlik dönemine girildiğinde mermi karıncayla dolu bir eldiven giydirilerek tören yapılır.
Isırdığı noktada 5 cm'lik çivilerin dikine bulunduğu ateşin üzerinde yürümeye benzer 24 saat süren bir acı verir.
Hissedilen acı, Schmidt Acı Endeksi'ne göre "+4" olarak derecelendirilmiştir. (39:27)


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Proje aşamasında Shaun of the Dead ile nam salan yönetmen Edgar Wright'ın yönetmesi planlanan film; sonrasında yapımcılar ile yaşanan sıkıntılar sebebiyle Peyton Reed'e teslim edilmişti.

  1989 yılında Almost Bear adlı kısa filmiyle sinema arenasına giriş yapan yönetmen Peyton Reed, uzun bir süre televizyon projelerinde yer aldıktan sonra Aşka Veda ve Ayrılık gibi romantik komedi filmlerinin yönetmenliğini üstlendi. Başrolde Jim Carrey'nin yer aldığı Yes Man filmiyle komedi kulvarındaki rüştünü ıspatlayan Reed; Ant-Man'in de mizahi yönünü kontrol edebilecek isimlerden biri olduğu düşünülerek projeye eklemlendi.

  Kanka komedilerinin aranan isimlerinden biri olan Paul Rudd, ilk defa yüksek bütçeli bir aksiyon filmiyle izleyici karşısına çıkıyor. Rudd, Ant-Man kostümünü giyebilmek için de çetin bir hazırlık sürecinden geçmiş. Projede yer alan ve Ant-Man'in ezeli düşmanı Yellowjacket olarak izleyeceğimiz Corey Stoll'da; The Strain dizisindeki performansını takiben, Ant-Man projesinde yer aldı. Ekip hareketli aksiyon sahnelerinde CGI destekli kısımlarda bile efor sarfetmek zorunda kalmış.

  Yayın Tarihi:

  17 Temmuz 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Edgar Wright, Joe Cornish, Adam McKay, Paul Rudd, Edgar Wright, Joe Cornish, Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby

  Ödüller:

  1 BAFTA Film Award Ödülü & Diğer 2 ödül & 29 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Marvel Enterprises, Marvel Studios, Walt Disney Studios Motion Pictures

  Bütçe:

  $130.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 427.204 / Hasılat: 5.118.752,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (71)