1080p Kaptan Amerika: Kış Askeri

Kaptan Amerika: Kış Askeri

Kaptan Amerika’yı, Yenilmezler ile birlikte New York’ta yaşanan dehşet verici olayların ardından Washington D.C.’de huzur içinde yaşarken ve modern dünyaya uyum sağlamaya çalışırken buluyoruz.

S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul (Black Widow) ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, kendisini susturmak için gönderilen profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. Bu kötü niyetli oyunun foyası meydana çıkınca Kaptan Amerika ve Kara Dul yeni arkadaşları Falcon’dan yardım isterler. Fakat kısa süre sonra kendilerini hiç beklenmedik ve zorlu bir düşmanla; Kış Askeri ile karşı karşıya bulurlar.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kim derdi ki bir gün gelecek, usta oyuncu ve yönetmen Robert Redford'ı bir blocbuster süper kahramanı olarak izleyeceğiz! Filmin senaryosunu yazarken Redford'ın oynadığı All the President's Men ve Three Days of the Condor filmlerinden etkilendiğini belirten Christopher Markus, bu filmi Robert Redford'suz düşünemediğini söylüyor. Redford ise çocukken çizgi roman okumayı çok sevdiğini ve sevdiği Marvel karakterleriyle rekabet ettiğini; ancak ailesinin çizgi roman okumasından hoşlanmadığını, daha ciddi şeyler okumasını istediklerini belirtiyor.

  Bu filmle birlikte Chris Evans'ın yanı sıra Sebastian Stan, Hayley Atwell, Dominic Cooper ve Toby Jones'un da dönüşüne tanık oluyoruz. Bununla birlikte Samuel L. Jackson, Cobie Smulders ve Scarlett Johansson da Avengers filmiyle bağlantılı olarak filmde yer alıyorlar.

  Filmin temel çekim aşaması 27 Haziran'da bitmiş olsa da ekip 2014'ün başlarında tekrar bir araya gelerek 2 haftalık bir çekim sürecine daha başladı. Bu çekimler Iron Man 3 ve Thor: Karanlık Dünya filmlerinin de çekildiği Marvel Stüdyoları'nda gerçekleştirildi.

  Filmin ilk resmi fragmanı Kasım ayında izleyiciyle buluştuktan sonra ikinci fragmanı ilk kez 2014 Superbowl etkinliği esnasında gösterildi.

  Filmin başındaki gizli yazım aşamasında senaristlerden Christopher Markus, filmde kötü adam olarak MODOK'un yer almasını önermiş. MODOK, Marvel Evreni'nin villain karakterlerinden biri ve ilk filmdeki kozmik küpün yaratıcısı. Fakat sonrasında Bucky Barnes karakterinde karar kılınmış.

  Diğer Adları:

  Kaptan Amerika 2, Captain America 2, Captain America: The Winter Soldier

  Yayın Tarihi:

  11 Nisan 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon, Jack Kirby

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı & Diğer 5 Ödül & 49 adaylık

  Yapım Şirketi:

  Marvel Entertainment, Marvel Studios, Walt Disney Studios Motion Pictures

  Bütçe:

  $170.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 10 Hafta / Seyirci: 434.465 / Hasılat: 5.014.601,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (4)