Kanunun Ötesinde – A Walk Among The Tombstones | 2014 (Türkçe Dublaj)

Kanunun Ötesinde – A Walk Among The Tombstones | 2014 (Türkçe Dublaj)

'Kanunun Ötesinde' İngilizce ismi ile 'A Walk Among The Tombstones' bir Amerikan yapımı Gerilim filmidir. 1960 ABD Doğumlu ünlü yönetmen Scott Frank tarafından yönetmenliği üstlenen öte yandan senaryosunuda Scott Frank'ın kaleme aldığı 2014 yılı yapımlı bu güzel filmde oyuncular bilindik simalar. Kuzey İrlandalı 1952 doğumlu Liam Neeson başrolde yer alıyor. Lia Neeson'u Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı ve Non-Stop adlı filmlerden tanıyabilirsiniz. Öte yandan filmde boy gösteren diğer aktörler ise Whitney Able, Sebastian Roché, Dan Stevens, Boyd Holbrook gibi oyunculardır. Filmin tüm sahnelerine ait çekimler baştan sona kadar New York City'de gerçekleşmiştir.

Filmde en çok zorlanan çekim sahneleri Green Wood Mezarlığı'ndaki sahnelerdir. Hem filmin ekini hemde filmin oyuncuları zorlu hava koşulları ve korku dolu dakikalar geçirerek filmi çekmişler. Lawrence Block'un yazmış olduğu Matt Scudder'ın maceralarından oluşan kitabın 10. serisinden esinlenerek beyazperdeye aktarılmıştır. Toplamda 18 adet kitaptan oluşan dizenin sonuncusu 2011 yılında basılmıştır.

19 Eylül 2014 tarihinde Amerikada vizyona giren 'Kanunun Ötesinde' Ülkemizde 14 Kasım 2014 tarihinde yani yarın vizyona giriyor. Şuan itibariyle IMDb züerinden 19.709 oy kullanımı ile 6.7 puan toplamış durumdadır. Filmin ne kadar vizyonda kalacağı, ulaşacağı izleme sayısı ve yapacağı hasilat merak konusu olmaya başladı.

Filmin içeriği hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;

Uzun süre New York Polis Departmanı'nda görev yapan Matt Scudder emeklilik hayalleri kurarken birden yeni gelişen bir olay yüzünden görevine devam etmek zorunda kalacaktır. Kenny Kristo isminde bir eroin kaçakçısının eşi kaçırılmış ve vahşice infaz edilmiştir. Bu esrarengiz cinayeti çözüp gün yüzüne çıkarmak ise Matt'e düşer. Olayın içine girip ipuçlarına eriştikçe öldürülmüş olan eroin kaçakçısının karısının yanlız olmadığını fark etmeye başlar. Kaçakçı Kenny'nin eşi bir cinayet şebekesinin kurbanıdır, bu şebeke oldukça korkunç bir şekilde kadınları akıl almaz yöntemler ile infaz etmektedir. Araştırdığı bu cinayetin ufak bir cinayetten ibaret olduğunu farkeden Matt, New York şehrinin arka sokaklarında bu acımasızca dehşet saçarak cinayet işleyen şebekenin peşine düşüp onları durdurmak için kolları sıvar.

114 Dakika Gerilim dolu dakikalara sahip 'Kanunun Ötesinde' filmi full izlemeniz için 720p HD olarak eklenmiştir. Kesinlikle izlenmesi gereken bir filmler arasında...


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?