1080p Jurassic World

Jurassic World

1993 yılında vizyona giren Jurassic Park filmini devamı diyebiliriz aslında bu filme. O filmde Richard Attenborough'un üstlendiği John Hammond, Jurassic Park adında bir park kurması başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Jurassic Park zamanında adından çok çok fazla söz ettirmiş ve dillerden uzun süre düşmemiştir. Aradan uzun yıllar geçtikten sonra bu park tekrar açılır ve adı Jurassic World olarak değiştirilir. Bir süre iyi gitmesine rağmen sonralara doğru iyice müşteri kaybeder. Kuruluşundan 10 yıl gibi bir zaman geçmesine rağmen gittikçe müşteri sayısı azalmaktadır. Parkın işlek olması için park sahibini birşey yapması gerektiğini düşünür. Parkta dinazorlar vardır ve bunların artık ilgi çekmediğini düşünür. Bu nedenle yeni dinazorlar üretmeye karar verir. Ancak bu dinazorlar diğerlerinden farklı bir şekilde üretilir. Daha iyi olacağını ümit eden park sahibi, yanılacağını geç olsa da farkedecektir. Yeni yaratılan dinazorlar etrafa zarar vermeye başlayacak ve parkın bulunduğu adayı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakacak.

Daha önce Safety Not Guaranteed (Zaman Yolcuları) filminin de yönetmenliğini üstlenen Colin Trevorrow, Jurassic World filminin yönetmenliğinde de yer alıyor. Senaristliğinin Michael Crichton, Rick Jaffa, Amanda Silver üçlüsü tarafından üstlenildiği ve yapımcılığının Steven Spielberg, Frank Marshall ikilisi tarafından üstlenildiği 2015 yapımı bir filmdir Jurassic World. 2015'in 12 Haziran'ında beyaz perdeye aktarılacak Jurassic World, gelirim ve aksiyon dolu dakikalar yaşatmak için geliyor. Ayrıca bu filmin türüne bilim kurgu da desek yanlış bir bilgi vermem diye düşünüyorum. Vincent D'Onofrio, Chris Pratt, Jake Johnson ve Lauren Lapkus gibi isimler de Jurassic World filminin oyuncu kadrosunu süsleyen aktörler arasında yer almaktadır. Filmin vizyona girdikten sonra, Jurassic Park filmi gibi uzun süre dillerden düşmeyeceği kanısındayım. Bakalım gerçekten öyle olacak mı?


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin yapıma hazırlandığı duyurusu ilk olarak 2011'deki Comic-Con'da Steven Spielberg tarafından anons edilmişti.

  Filmin hikayesinin ortaya çıkışı Steven Spielberg ve Mark Protosevich'in yaptığı gizli ikili görüşmeler sonrasında ortaya çıkmış. Stüdyoda bağımsız olarak yürüttükleri bu görüşmelerde yeni bir Jurassic Park efsanesinde yeni bir aşamaya geçilmesine karar vermişler.

  Jurassic Park (1993) filmi, bu yeni filmde başkarakter Owen'a hayat veren son dönemin yıldızı parlayan oyuncularından Chris Pratt'in favori filmlerinden biriymiş. Pratt, filmi vizyona girdiği ilk gününde izlemiş.

  Stan Winston'ın yarattığı dinozor animatroniklerinin olmadığı ilk Jurassic Park filmi. Winston 2008'de hayata veda etti. Winston'ın dinozor animatronikleri yerine, eski çalışma arkadaşlarının kurduğu efekt stüdyosu Legacy Effects tarafından yapılanlar kullanıldı.

  Projenin şekillenmeye başladığı ilk dönemde, Harrison Ford'un da oyuncu kadrosunda yer alacağı duyurulmuştu, ancak Ford, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) filminin beklediği kalite olmaması ve diğer nedenlerden ötürü kadrodan ayrıldı.

  Chris Pratt'in canlandırdığı başkarakter için düşünülen oyuncular arasında Armie Hammer, Henry Cavill, Glenn Howerton, Jason Sudeikis, Josh Brolin, John Krasinski ve Jason Statham gibi isimler vardı.

  Los Angeles'ta çekilmeyen ilk Jurassic Park filmi. Universal Stüdyoları'nda çekilen ilk üç filmin aksine çekimler Louisiana'da gerçekleştirildi.

  Jurassic Park (1993)'ın oyuncu kadrosunda bulunan BD Wong, önceki filmlerde de yer alan tek oyuncu.

  Yayın Tarihi:

  12 Haziran 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow, Derek Connolly, Rick Jaffa, Amanda Silver, Michael Crichton

  Ödüller:

  6 Ödül & 53 Adaylık

  Yapım Şirketi:

  Universal Pictures, Amblin Entertainment, Legendary Entertainment

  Bütçe:

  $150.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 12 Hafta / Seyirci: 602.277 / Hasılat: 7.546.482,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (13)